Ogólnie:5720791

6

piątek, 29, marzec 2024 13:34

Misiak, Hałas i Potocki mierzą w podium

Przed rokiem w Golubiu-Dobrzyniu, w XXXIV Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness reprezentanci Klubu Sportowego Paco zdobyli trzy medale. Srebro w kulturystyce mężczyzn 75 kilogramów wywalczył Arkadiusz Misiak, a brązowe krążki w fitness sylwetkowym były udziałem Joanny Meyza w kategorii 163 cm i Patrycji Kozyry w kategorii +163 cm.

Z reprezentantów Paco o podium otarł się także Piotr Tomasiak, który w kulturystyce mężczyzn do 80 kg zajął czwarte miejsce - zdobył 54 punkty, zaledwie o trzy więcej od Rafała Rurańskiego z MOSiR Kędzierzyn Koźle, brązowego medalisty.

Jak będzie w tym roku w Częstochowie? Na pewno lubelska ekipa będzie liczniejsza. Po dłuższej przerwie w mistrzostwach wystartują bowiem także Dominik Hałas i Jakub Potocki.

Obaj nasi utytułowani zawodnicy, mający za sobą start w mistrzostwach świata liczą na udany występ i kolejne medale krajowego czempionatu. Podobniej jak Arkadiusz Misiak, który przed rokiem musiał uznać wyższość Karola Małeckiego z TKKF Winogrady Poznań, zapowiadają walkę o miejsca w reprezentacji na Mistrzostwa Europy, które od 20 do 23 maja odbywać się będą w Sofii.
Trzymamy kciuki!
Eliminacje i półfinały 35. Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness rozpoczną się w sobotę o godz. 9, finały w niedzielę o 11.