W miesiącu:167373
Ogólnie:5720009

5

piątek, 29, marzec 2024 11:08

1-2 maja odbyły się XXXIV Mistrzostwa Polski Kobiet, Mężczyzn, Par i Osób Niepełnosprawnych w Kulturystyce i Fitness w miejscowości Golub- Dobrzyń.

W kulturystyce mężczyzn wystartowało dwóch zawodników reprezentujących klub Paco. Piotr Tomasik w kategorii 80kg, który zajął czwarte miejsce oraz Arkadiusz Misiak w 75kg w kulturystyce tradycyjnej. Zajął on drugie miejsce.

- Oprócz mnie było jeszcze sześciu zawodników. Nie spodziewałem się tak wysokiej pozycji. Zawsze oceniałem swoich przeciwników wyżej niż siebie - mówi skromnie Arkadiusz Misiak.

Mistrzostwa miały się odbyć 17 kwietnia. Zostały jednak przeniesione na maj ze względu na żałobę narodową. Zawodnicy musieli utrzymać swoją formę jeszcze przez dwa tygodnie.- Moje przygotowywania trwały dwa miesiące. Ciężko było utrzymać formę do zawodów, ale musiałem wytrzymać - relacjonuje zawodnik Paco.

W fitness sylwetkowym wystąpiły Patrycja Kozyra i Joanna Meyza. Patrycja w kategorii +163cm uplasowała się na trzeciej pozycji. Zawodniczka Paco odnosi sukcesy już od wielu lat, zdobywając m.in. drugie miejsce na Mistrzostwach Europy i czwarte na Mistrzostwach Świata w 2006 roku.

Brązowy medal zdobyła również Joanna Meyza w kategorii 163cm, która zadebiutowała w 2008 roku w Ostrowie Mazowieckim. W 2009 na Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Fitness oraz Kobiet w Kulturystyce w Ostrołęce również zajęła trzecie miejsce.

W wynikach klasyfikacji drużynowej w kulturystyce Klub Sportowy Paco zajął 9 lokatę, natomiast w fitness 7. pozycję.