Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:765
Wczoraj:5173
W tygodniu:16496
W miesiącu:197577
Ogólnie:6130739

Kto jest online

2
Online

czwartek, 30, maj 2024 03:36

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

W sobotę 9 lipca razem z Grzegorzem Łasochą młodzi siłacze na rękę pojechali do Ciechocinka na II Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej.

Pomimo trudności z dojazdem cała grupa: Dawid Capała (junior 63kg lewa, prawa ręka), Bartek Bielecki (junior 78kg lewa prawa ręka), Olga Michałowska (amator lewa prawa ręka i open) na czele z trenerem, stawiła się na pół godziny przed rozpoczęciem turnieju.

Dawid Capała (kat. junior 63kg) w swoich walkach na lewą i prawą rękę musiał uznać wyższość przeciwnika Mateusza Popielarczyka (Choszczno). – Na początku walka była w miarę wyrównana. Rywal Dawida zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski. Niestety mój zawodnik nie dał mu rady. Zaważyła głównie przewaga siły i to, że Mateusz Popielarczyk dłużej ćwiczył – stwierdza Grzegorz Łasocha.

Sam Dawid nie zraża się drugim miejscem pomimo tego, że ten sport uprawia dopiero od sześciu miesięcy. – To był mój drugi start. Pierwszy był w Warszawie w tym roku. Zająłem wtedy czwarte miejsce na lewą i prawą rękę. Natomiast w Ciechocinku nastawiałem się na wygraną, ale mój rywal był niestety silniejszy. Armwrestling jest sportem mało popularnym, ale bardzo mnie to wciągnęło i dalej mam zapał, żeby walczyć i wygrywać – śmiało mówi 15-latek. W seniorach Capała trafił już na dużo mocniejszych zawodników przez co uplasował się na czwartej pozycji.

Wśród juniorów na prawą i lewą rękę Bartek Bielecki (kat.78kg) nie miał sobie równych. – Bartek spotkał się z Michałem Rosłoniem, bardziej doświadczonym zawodnikiem. Pomimo tego Bartek zdeklasował swojego przeciwnika na lewą i prawą rękę, nawet za bardzo się nie wysilając. W seniorach mój zawodnik trafił na Mariusza Podgórskiego więc raczej nie było mowy o wygranej, ale miłym zaskoczeniem była wygrana Bartka kolejnej walki. Tym samym zdobył piąte miejsce w seniorach – opowiada nauczyciel – Warto pochwalić mojego ucznia, bo widać było u niego dynamikę i siłę – dodaje.

Olga Michałowska na co dzień uczennica gimnazjum nr 2, miała najwięcej zawodniczek w swoich kategoriach. – Najpierw w amatorkach, wygrała swoje walki. Zaciętą walkę prowadziła z silną Agnieszką Wódecką. Na lewą rękę, po rozerwaniach i faulach, zwycięstwo przypadło Oldze. Niestety już na prawą rękę Agnieszka była silniejsza co zresztą było widoczne – streszcza Łasocha. W seniorkach zawodniczka Paco zajęła czwarte miejsce.

Poziom zawodów był wysoki, szczególnie w kategorii seniorów. Występowali czołowi zawodnicy polskiej sceny arwrestlingu. Pojawiło się kilka nazwisk zawodników jak Mariusz Podgórski, Aleksandra Lewandowska, Natalia Staroń, Radosław Staroń, którzy byli złotymi medalistami Mistrzostw Polski.

Całej trójce zawodników Paco należy się jednak pochwała i słowa uznania !

tekst: Katarzyna Drwal

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 260 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO