Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1163
Wczoraj:3036
W tygodniu:10152
W miesiącu:26394
Ogólnie:5074311

Kto jest online

4
Online

czwartek, 21, wrzesień 2023 18:38

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

III MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW
Takiego zainteresowania chyba nikt się nie spodziewał. 70 zawodników z terenu całego kraju, 16 grudnia 2006 roku przyjechało do Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni by uczestniczyć w „III Otwartych Mistrzostwach Polski Amatorów w Armwrestlingu”.

I pomimo, że udział w tych zawodach brali sami amatorzy siłowania na ręce, to niektóre pojedynki, jak na początkujących siłaczy były bardzo zawodowe.

Klub Ellipse w Gdyńskim Gemini (Skwer Kościuszki). To właśnie tu, od godzin porannych zaczęli pojawiać się pierwsi zawodnicy. Sala pomału zaczęła wypełniać się po brzegi zawodnikami oraz kibicami. A po minach ważących się zawodników, od razu było widać, że wszyscy są bardzo dobrze przygotowani i pewni siebie – pewni wygranej w swojej kategorii wagowej.

Sportowcy – armwrestlerzy walczyli w sześciu kategoriach wagowych mężczyzn: do 63, 70, 78, 86, 95 i powyżej 95 kg oraz jednej kategorii kobiet: open, w której ze znaczną przewagą siłową i bez żadnego problemu zwyciężyła Natalia Wiśniewska z Koleczkowa.

W kategoriach męskich od samego początku można było zauważyć liderów poszczególnych kategorii wagowych.

W kat. do 63 kg zaciętą, dwukrotną walkę o złoto stoczyli Marcin Roda z Lęborka oraz Karol Piotrzkowski z Starogardu Gdańskiego. W rezultacie złoto powędrowało do zawodnika z Lęborka. Tutaj jednak musze dodać, że pojedynek tych zawodników był naprawdę imponujący: faule, rozerwania, walka w pasach i okrzyki, zarówno kibiców (klub Iron Starogard Gdański przywiózł dość liczną grupę zawodników), jak i samych zawodników.

Natomiast w kat. do 70 kg sytuację mieliśmy jasną i klarowną. Na dziesięciu startujących złotym medalistą bez problemu został Radosław Majek z Gdyni. Miejsce drugie przypadło Łukaszowi Mielewczykowi z Brzeźna, a trzecie Bartkowi Rosińskiemu z Tomaszowa Mazowieckiego.

Kat. do 78 kg. To najbardziej oblegana kategoria tegorocznych mistrzostw. Do startu zgłosiło się aż 19 zawodników. Tutaj podczas eliminacji od razu można było wyłonić faworytów tej kategorii. Byli nim: Jakub Kwaśniewski i Gabriel Wąsik z Gdyni oraz Radosław Staroń z Piław. Rywalizacja pomiędzy tymi właśnie armwrestlerami była naprawdę imponująca. W rezultacie jednak zwycięzcą został Jakub Kwaśniewski. Miejsce drugie przypadło drugiemu gdynianinowi – Gabrielowi, a trzecie zawodnikowi z Piław.

Kat. do 86 kg. Tutaj wystartowało 10 zawodników. Jednak najlepszym okazał się Błażej Szykle z Wejherowa. To właśnie ten zawodnik bez problemu poradził sobie z resztą przeciwników. Miejsce drugie wywalczył gdynianin – Adam Zmuda. Trzecie natomiast Damian Kostrzewa z Gdańska.

Kat. do 95 kg. Na ośmiu startujących złoto zwyciężył Jacek Włuka z Łodzi. Srebro - Szczepan Widera z Rychwał, brąz natomiast Dariusz Jędrzejczyk z Lęborka.

Kat. powyżej 95 kg. Kategoria super ciężka. Niestety tutaj do startu zgłosiło się tylko trzech zawodników. Miejsce pierwsze wywalczył Adam Gołembiewski z Olsztynka. Miejsce drugie Kowalski Krystian z Starogardu Gdańskiego. A trzecie – Szczepan Widera z Rychwał.

Z roku na rok uczestników jest coraz więcej, co dowodzi, że armwrestling jest coraz bardziej popularną dyscypliną sportu. Coraz więcej debiutantów- amatorów próbuje swoich sił w profesjonalnych turniejach. A obserwując walki w poszczególnych kategoriach wagowych widać, że radość wygranej chociaż jednego pojedynku w tych mistrzostwach jest nie do opisania. Według mnie, tego dnia wszyscy sportowcy powinni otrzymać złoty medal. Złoto za udział w „III Mistrzostwach Polski Amatarów”. A więc – nasze gratulacje!!! Czekamy z niecierpliwością na wasze starty wśród zawodowców. Miejmy nadzieję, że będą tak samo udane jak na „debiutach 2006”.

Paweł Podlewski FAP
.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 321 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO