Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:2231
Wczoraj:3491
W tygodniu:5722
W miesiącu:62619
Ogólnie:6202394

Kto jest online

6
Online

wtorek, 18, czerwiec 2024 10:50

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

POLSKA LIGA ARMWRESTLINGU – FINAŁ KAT. CIĘZKICH
Polska Liga Armwrestlingu roku 2007 skończyła się na dobre. Ostatnia, trzecia z kolei kolejka kategorii ciężkich rozegrana była 10 marca 2007 roku.

Tym razem kibice siłowania na ręce, w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni oglądali w akcji zawodników z kategorii: do 86 kg, do 95 kg oraz najcięższej kategorii ligowej – super ciężkiej, czyli powyżej 95 kg.

Już od trzech lat, jedyny przedstawiciel na Polskę zawodowej organizacji PAL – Firma Mazurenko Armwrestling Promotion Sp. z o.o. organizuje polskie zmagania ligowe. Od samego początku ośmiu zawodników w każdej kategorii wagowej walczy w systemie każdy z każdym na lewą i prawą rękę, a suma punktów wszystkich kolejek wyłania nam najlepszego, polskiego zawodowca danego roku.

W zeszłym tygodniu zakończyliśmy zmagania kategorii lekkich: mężczyźni do 63 kg, 70 kg, 78 kg oraz kobiety do 60 kg. W minioną sobotę o prym najlepszego walczyli zawodnicy z kategorii ciężkich. Przez wszystkie trzy kolejki ligowe, zarówno w kategoriach lekkich, jak i podczas zmagań w ciężkich kategoriach byliśmy świadkami wielu rozczarowań, ale również i wielu nieprzewidywalnych wyników. Jak co roku, działo się więc dużo w polskiej rywalizacji zawodowców.

Od samego początku, finałowa kolejka ligowa kategorii ciężkich stała pod znakiem zapytania: kto zajmie poszczególne miejsca medalowe? Oczywiście już byli wyłonieni liderzy poszczególnych kategorii wagowych, ale różnica punktowa pomiędzy poszczególnymi miejscami była tak mała, że wszystko mogło się zdarzyć. Walka trwała więc do samego końca.

W kategorii do 86 kg, co prawda przez dobry start w pierwszych dwóch kolejkach, już na starcie trzeciej miejsce pierwsze zapewnił sobie Marcin Lachowicz z Piaseczna, ale za to miejsce drugie i trzecie było w zasięgu ręki trzech zawodników: Mariusza Grochowskiego z Jaworzna, Michała Kapłana z Gdyni oraz Emila Wojtyry z Węgrowa. W rezultacie obronną ręką wyszedł Mariusz Grochowski z klubu MCKiS Tytan Jaworzno, który w ostatniej kolejce wygrał wszystkie pojedynki na lewą i prawą rękę. Tak dobry start dał mu miejsce drugie w klasyfikacji generalnej. Miejsce trzecie w klasyfikacji trzech kolejek przypadło Michałowi Kapłan z Gdyni.
Klasyfikacja końcowa kat. do 86 kg:
1.Marcin Lachowicz (Piaseczno) – pkt. 666
2.Mariusz Grochowski (Jaworzno) – pkt. 644
3.Michał Kapłan (Gdynia) – pkt. 620
4.Emil Wojtyra (Węgrów) – pkt. 588
5.Grzegorz Nowak (Gdynia) – pkt. 556
6.Andrzej Skóra (Bydgoszcz) – pkt. 435
7.Patryk Szymaniak (Węgrów) – pkt. 314
8.Michał Chmielewski (Bydgoszcz) – pkt. 252
9.Tomasz Piotrowicz (Gdynia) – pkt. 157
10.Daniel Szymkiewicz (Gdynia) – pkt. 134
W kategorii do 95 kg niezaprzeczalnym mistrzem został Lucjan Fudała z Jaworzna. To właśnie on, przez wszystkie trzy kolejki ligowe wygrał wszystkie pojedynki na rękę prawą i lewą. Ani przez chwilę nikt nie był w stanie zagrozić jego pozycji lidera. Lucjan z taką łatwością wygrywał pojedynek za pojedynkiem, że mocno zastanawia się nad zmianą kategorii wagowej. Dlaczego? Jest tylko jeden powód: w kategorii do 95 kg nie ma z kim walczyć. Miejsce drugie przypadło zawodnikowi z Choszczna – Bartoszowi Raczyńskiemu. Natomiast o miejsce trzecie był zacięty bój, pomiędzy Tomaszem Sypniewskim z Warszawy i Robertem Leszko z Wałbrzycha. W rezultacie, w finałowej kolejce ligi dość dobrze wystartował Tomasz Sypniewski, zajmując w klasyfikacji generalnej miejsce trzecie.
Klasyfikacja końcowa kat. do 95 kg:
1.Lucjan Fudała (Jaworzno) – pkt. 693
2.Bartosz Raczyński (Choszczno) – pkt. 629
3.Tomasz Sypniewski (Warszawa) – pkt. 573
4.Robert Leszko (Wałbrzych) – pkt. 563
5.Mariusz Zieliński (Kielce) – pkt. 547
6.Grzegorz Rymarzak (Gdynia) – pkt. 348
7.Łukasz Zelek (Jaworzno) – pkt. 159
8.Jacek Grzenkowicz (Bydgoszcz) – pkt. 157
W ostatniej kategorii ligowej – kategorii powyżej 95 kg pierwsze trzy miejsca wyłoniła nam już pierwsza kolejka ligowa. Tutaj liczyło się tylko trzech zawodników: Sławomir Głowacki z Inowrocławia, Artur Głowiński z Choszczna i Stanisław Kwidzyński z Pruszcza Gdańskiego. Patrząc przez pryzmat trzech kolejek ligowych rewelacyjny start zaliczył Sławomir Głowacki, który za każdym razem zajmował pierwszą lokatę na podium, w rezultacie dało mu to tytuł Mistrza Polskich Zawodowców w kategorii super ciężkiej. Miejsce drugie w klasyfikacji generalnej trzech kolejek przypadło Arturowi Głowińskiemu, a trzecie Stanisławowi Kwidzyńskiemu. Nasze gratulacje!
Klasyfikacja końcowa kat. +95 kg:
1.Sławomir Głowacki (Inowrocław) – pkt. 703
2.Artur Głowiński (Choszczno) – pkt. 644
3.Stanisław Kwidzyński (Pruszcz Gdański) – pkt. 633
4.Wiktor Hubczeńko (Jaworzno) – pkt. 570
5.Maciej Budych (Choszczno) – pkt. 542
6.Krzysztof Krajczyński (Warszawa) – pkt. 435
7.Radosław Januszkiewicz (Choszczno) – pkt. 290
8.Maciej Nowak (Bydgoszcz) – pkt. 162
9.Dariusz Pawłowski (Piaseczno) – pkt. 137
10.Andrzej Hymer (Koszalin) – pkt. 126
Tym o to sposobem zakończyliśmy „Professional Fit Max League – Polską Ligę Armwrestlingu 2007”. Znamy już zwycięzców poszczególnych kategorii wagowych. Moim zdaniem, tegoroczna rywalizacja była dość ciekawa i zacięta, pełna emocji i zaskakujących wyników. Teraz, przed nami Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy i Świata oraz gro turniejów regionalnych.
Paweł Podlewski PAL
Więcej informacji: www.armpower.net

.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 965 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO