Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:2446
Wczoraj:2442
W tygodniu:4888
W miesiącu:65032
Ogólnie:5523591

Kto jest online

4
Online

wtorek, 20, luty 2024 22:01

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

25 czerwiec 2005 roku. Gorna Oriachovica w Bułgarii. Teatr Miejski na Rynku Starego Miasta.

Gęsto padający deszcz. Prawie tysięczna publiczność wypełniona po brzegi w głównej Sali Teatru Miejskiego oraz pond tysięczna publiczność zgromadzona przy zewnętrznym telebimie. Niezapomniane, pełne emocji pojedynki na prawą rękę oraz udzielająca się wszystkim adrenalina. Tak pokrótce można opisać kolejne, zawodowe pojedynki rozgrywane tym razem w Bułgarii.

To, co wydarzyło się w miasteczku Gorna Oriachovica można opisać jednym słowem: SZOK! Pierwotnie zawody miały odbyć się na rynku Starego Miasta. Jednakże deszcz padający nieprzerwanie przez 2 dni poprzedzające zawody zmusił organizatorów do przeniesienia imprezy do Teatru Miejskiego. Przed teatrem ustawiono wielki telebim, na którym ludzie stojący na zewnątrz budynku oglądali walki. Sala zawodów w 10 minut wypełniła się po brzegi. A było na co popatrzeć. W kolejnej Gali Armwrestlingu Zawodowego odbyły się dwa, sześciorundowe pojedynki punktacyjne oraz pojedynek o tytuł i pas Mistrza Interkontynentalnego organizacji PAL w kategorii do 86 kg.

Pierwsza walka tych zawodów to pojedynek pomiędzy Nyiazi Kurtem z Turcji, a Miroslavem Ivanovem z Bułgarii, walka na prawą rękę w kategorii 78 kg. Pojedynek bardzo kontrowersyjny – obaj zawodnicy faulowali i długo się ustawiali.
Po wygranych pierwszych dwóch rundach, wszystko wskazywało, że lepszym był zawodnik z Turcji. Ale po trzeciej, przełomowej dla Bułgara rundzie, pojawiła się lekka nadzieja – wynik pojedynku 2:1 dla Nyiaziego. W rundzie czwartej znów przodował zawodnik z Turcji. Rehabilitacja Bułgara w rundzie 5 i wynik 3:2. Pojawiła się więc nadzieja na wynik remisowy dla gospodarza gali. Ostatnia runda była rundą decydująca dla obu zawodników. Tutaj jednak niezwyciężonym, ku zadowoleniu publiczności okazał się Miroslav Ivanov. Końcowy wynik pojedynku 3:3.

W drugim pojedynku zmierzyli się Cvetan Gashevski z Bułgarii i Sergei Pissarkov z Rosji. Był to pojedynek na prawą rękę w kategorii 78 kg. Już od początku widoczna była przewaga Cvetana. Walka była czysta i przejrzysta. Począwszy od pierwszej, a skończywszy na szóstej rundzie niezwyciężonym został zawodnik z Bułgarii, a pojedynek w wykonaniu tych zawodników można określić jednym zdaniem: wszystkie rundy długie i zacięte, zakończone zwycięstwem Cvetana. Wynik końcowy 6:0.

Pojedynek trzeci to starcie Stoyana Golemanova z Bułgarii i Mikea Selearisa z USA. Walka o tytuł i pas Mistrza Interkontynentalnego organizacji PAL na rękę prawą w kategorii do 86 kg. Tutaj pas mistrzowski trafił w ręce Bułgara. Wszystkie starcia wyglądały podobnie: szybkie starty Bułgara zakończone zwycięstwem. Stojan walczył w hak, z którym jego przeciwnik z USA nie mógł sobie poradzić. Wynik końcowy 6:0 dla Bułgara.

Cała gala była spektakularnym sukcesem, zarówno organizacyjnym, jak i sportowym. Licznie zgromadzona publiczność żywiołowo wyrażała swoją radość przy wygrywanych i smutek przy przegrywanych rundach zawodników z Bułgarii. Ale biorąc pod uwagę dwa zwycięstwa i jeden remis dla bułgarskich sportowców, jest to z całą pewnością wielki tryumf gospodarzy zawodów. A poziom przygotowania oraz „gorąca atmosfera gali” zapowiada, że promotorzy PAL z pewnością powrócą do tego bułgarskiego miasteczka.

Paweł Podlewski PAL
Więcej informacji: www.armpower.net.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 289 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO