Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1861
Wczoraj:3491
W tygodniu:5352
W miesiącu:62249
Ogólnie:6202024

Kto jest online

4
Online

wtorek, 18, czerwiec 2024 09:00

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Gdynia – nadmorskie miasto. To właśnie tu, w Centrum Rozrywki Gemini 13 sierpnia br. odbyła się po raz kolejny Polska Liga Zawodowa w siłowaniu na ręce.

Tym razem do startu stanęło ośmiu zawodników w kategorii do 95 kg oraz ośmiu w kategorii powyżej 95 kg. Podobnie jak w poprzednich edycjach ligi (w kat. do 63, 70, 78, 86 kg) rywalizacja odbywa się na rękę lewą oraz prawą w systemie każdy z każdym. Cała liga składa się z czterech edycji, kolejno rozgrywanych w odstępach co najmniej dwutygodniowych. I jak w każdej poprzedniej lidze, tak i w tym razem do startu stanęło kilka polskich gwiazd armwrestlingu. Ale największą atrakcja, zarówno dla licznie zgromadzonej publiczności, jak i dla samych zawodników był nieoczekiwany start wielokrotnego Mistrza Polski – Marcina Krefta z Lęborka.

Marcin Kreft, to zawodnik bardzo doświadczony. Na swoim koncie ma już trzy tytuły Mistrza Polski oraz czterokrotne zwycięstwa Pucharu Polski. Do początku roku 2004 (zanim przerwał treningi) był niezwyciężonym na arenie polskiego siłowania na ręce. Właśnie startem w pierwszej edycji ligi Marcin zapoczątkował swój powrót do siłowania na ręce. I jak się okazało (jak za dawnych startów Marcina), podczas walk na lewą i prawą rękę nie miał sobie równych. Zwyciężył wszystkie pojedynki w kategorii powyżej 95 kg, zdobywając komplet punktów. Tuż za zawodnikiem z Lęborka, z pond 30 punktowa różnicą punktowa uplasował się Stanisław Kwidzyński z Pruszcza Gdańskiego. Miejsce trzecie w tej edycji ligi powędrowało do Sławomira Głowackiego z Inowrocławia.

W rozmowie z Igorem Mazurenko, Marcin Kreft przyznał się, że bardzo bolała go ręka przed zawodami. Dodał też, że albo on się wzmocnił, albo zawodnicy są słabsi niż kiedyś. Jak to z Marcinem będzie? Nie wiemy. Wiemy, że zaczyna się nowa era polskiego i światowego Armwrestlingu. Era Marcina Krefta!

Natomiast w kategorii do 95 kg nie mieliśmy żadnego, znaczącego powrotu, polskiego zawodnika. Ale i tak, ta kategoria była mocno obsadzona przez bardzo doświadczonych sportowców. Miejsce pierwsze wywalczył sobie Marcin Formela z Kartuz. Tuż za nim uplasował się Dariusz Muszczak z Częstochowy, który do zeszłego roku startował w kategoriach juniorskich, a dziś śmiało rywalizuje z zawodnikami dużo starszymi od siebie. Miejsce trzecie przypadło Bartłomiejowi Zakrzewskiemu z Mławy. I właściwie, Ci trzej zawodnicy w pierwszej edycji ligi tworzą czołówkę tej kategorii wagowej, mając nad swoimi rywalami dość dużą przewagę punktową.

My z niecierpliwością czekamy na następne starty zawodników w tych edycjach ligi. Do dalszej rywalizacji przeszło pierwszych pięciu sportowców. Do następnych zmagań dochodzi trzech nowych, wypoczętych armwrestlerów. Ale kto wygra kolejne trzy edycje, i kto zdobędzie główne nagrody pieniężne oraz możliwość startu w tegorocznym, VI Pucharze Świata Zawodowców „Nemiroff World Cup – 29.10. 2005, Warszawa - Hotel Hyatt” okaże się już wkrótce (27 sierpień, 17 wrzesień, 8 październik), gdzie znów w Gdyni, w Centrum Rozrywki Gemini staną zawodnicy z najcięższych kategorii wagowych.

Paweł Podlewski PAL
Więcej informacji: www.armpower.net
.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 1015 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO