Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1925
Wczoraj:3491
W tygodniu:5416
W miesiącu:62313
Ogólnie:6202088

Kto jest online

13
Online

wtorek, 18, czerwiec 2024 09:17

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Już po raz drugi uczniowie klas od I-III mieli okazję spróbowania swoich sił przy stole. Wczoraj w lubelskim gimnazjum nr 2 emocji nie brakowało.

Armwrestling to mało popularna dyscyplina sportu w naszym regionie. Grzegorz Łasocha, nauczyciel matematyki, stały klient w klubie Paco i główny organizator turnieju chce wpoić młodym ludziom zdrowego ducha rywalizacji w tym sporcie i zachęcić do treningów.

- Startowało szesnaście osób w tym trójka dziewcząt. Były cztery kategorie wagowe. Do sześćdziesięciu kilogramów, powyżej, open na lewą rękę u chłopców i kategoria open na prawą rękę u dziewcząt - relacjonuje Grzegorz. Oprócz gimnazjum nr 2, uczestnikami były jeszcze gimnazjum nr 19 i 6. - Myślałem, że frekwencja będzie troszkę większa, ale atmosfera zawodów była niesamowita i widać zainteresowanie wśród uczniów i kibiców - dodaje Łasocha.

Dla większości osób był to pierwszy start. Przed rozpoczęciem imprezy Grzegorz Łasocha razem z sędzią Damianem Sadurskim, który ma na swoim koncie sukcesy, z technikum Geodezyjnego udzielili kilku ważnych porad. - Zademonstrowaliśmy przed grupą jak powinna wyglądać pozycja początkowa, czego należy unikać, za co są przyznawane faule czy ostrzeżenia. Zwróciliśmy też uwagę na przyjmowanie pozycji niebezpiecznych - opisuje matematyk.

 

Uczniowie za zdobyte miejsca, otrzymywali wartościowe nagrody ufundowane przez sponsorów. - Ponad połowa osób dostała nagrody. Do wygrania były między innymi koszulki, bidony, suplementy, czapki z napisem armwrestling, ściskacze, kalendarze czy piłki. Nagrody ufundowali nam pan Andrzej Stachura, prezes klubu sportowego Paco, Henryk Łaziak prezes firmy Homex i pani dyrektor naszej szkoły mgr Anna Sobowiec - mówi z zadowoleniem Grzegorz Łasocha - Poziom był dobry. Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Różnica między osobami, które trenują była widoczna, już po samym ustawieniu, ale mam nadzieję, że po tym turnieju przybędzie nam osób chętnych do szkolenia się w armwrestlingu - dodaje.

 

Wszyscy, którzy chcą pogłębiać umiejętności w siłowaniu bedą mile widziani w gimnazjum nr 2. - W poniedziałki, środy i piątki o godzinie piętnastej można przyjśc i doskonalić umiejętności w siłowaniu. Dla młodzieży gimnazjalnej drzwi są zawsze otwarte - zachęca nauczyciel - Chciałbym organizować takie zawody cyklicznie. Jeśli tylko znajdą się osoby do rywalizacji, chętnie się tego podejmę - zapewnia miłośnik armwrestlingu.

 

Wyniki rywalizacji:

 

chłopcy do 69 kg – prawa ręka

 

1. Robert Bukowczan; Gimnazjum nr 2

 

2. Karol Niewiadomski; Gimnazjum nr 2

 

3. Marek Kwiatosz; Gimnazjum nr 6

 

chłopcy powyżej 69 kg – prawa ręka

 

1. Bartek Bielecki; Gimnazjum nr 2

 

2. Jarosław Kozłowski; Gimnazjum nr 6

 

3. Krzysztof Charchuła; Gimnazjum nr 6

 

dziewczęta OPEN – prawa ręka

 

1. Olga Michałowska; Gimnazjum nr 2

 

2. Paulina Mrozowicz; Gimnazjum nr 2

 

3. Martyna Głowacka; Gimnazjum nr 2

 

chłopcy OPEN – lewa ręka

 

1. Bartek Bielecki; Gimnazjum nr 2

 

2. Jarosław Kozłowski; Gimnazjum nr 6

 

3. Damian Szalast; Gimnazjum nr 2

 

Katarzyna Drwal

 

 

.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 1035 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO