Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:2565
Wczoraj:2442
W tygodniu:5007
W miesiącu:65151
Ogólnie:5523710

Kto jest online

5
Online

wtorek, 20, luty 2024 22:40

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

W czerwcu Lublin zamiast Europejską Stolicą Kultury został stolicą... kulturystyki, dzięki znakomitemu występowi w mistrzostwach Europy weteranów Jakuba Potockiego.

Zawodnik Paco wygrał w hiszpańskiej miejscowości Alcala de Henares najpierw swoją kategorię wagową do 90 kg, a następnie kategorię open, zostając najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

Oto najważniejsze sportowe wydarzenia czerwca, w których uczestniczyli reprezentanci Paco:

4 czerwca

Karolina Michalczuk nie zdobyła po raz czwarty w karierze złotego medalu Mistrzostw Unii Europejskiej. Podczas zawodów rozgrywanych w Katowicach najbardziej utytułowana pięściarka w historii polskiego kobiecego boksu, była mistrzyni świata (aktualna brązowa medalistka w kat. 54 kg) i dwukrotna mistrzyni Europy, w finale kategorii do 51 kg przegrała z Nicolą Adams z Anglii 13:17.

Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego wygrała tylko jedną z czterech rund, pierwszą 3:2. W drugiej sędziowie typowali 6:4 dla rywalki, aktualnej wicemistrzyni świata, w trzeciej remis 4:4. W czwartym, decydującym o losach pojedynku starciu ponownie zdaniem arbitrów lepsza była zawodniczka z Wysp Brytyjskich (5:2).

- Może za bardzo chciałam - wyznała tuż po walce zawodniczka Klubu Sportowego Paco, która z Nicolą Adams wygrywała już przed trzema laty w finale Mistrzostw Świata w chińskim Ningbo (wówczas obie zawodniczki walczyły w kategorii do 54 kg).

W VI Mistrzostwach Unii Europejskiej w Katowicach Polki wystąpiły we wszystkich, dziesięciu finałach! Wygrały cztery z nich. Po złoto sięgnęły w kategorii do 57 kilogramów Sandra Kruk, w kat. 69 kg Katarzyna Furmaniak, w kat. 75 kg. Lidia Fdura i w kat. powyżej 81 kg Anna Słowik.

5 czerwca

Trzech zawodników Klubu Sportowego Paco brało udział w III Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim o Złotą Rękawicę Prezydenta Stalowej Woli. Najlepiej z naszych spisał się Wojtek Dworak, który wygrał kategorię do 69 kilogramów wśród juniorów. Aktualny wicemistrz Polski nie miał jednak podczas zawodów okazji do zaprezentowania swoich nietuzinkowych umiejętności. W półfinale otrzymał wolny los, z kolei w finale rywal, Jakub Olejnik z Gwarka Łęczna oddał pojedynek walkowerem. Dwóch pozostałych reprezentantów Paco, występujących w kategorii kadet: Kamil Kuźmicz (50 kg) i Tomasz Boroń (60 kg) przegrało swoje pierwsze walki 0:3 i już pierwszego dnia odpadło z rywalizacji.

11 czerwca

W meczu 3. kolejki MLB Gwarek Łęczna, reprezentujący w rozgrywkach okręg lubelski pokonał we własnej hali Wisłoka Rzeszów aż 17:9. Z dziesięciu walk nasi pięściarze wygrali aż siedem, dwa pojedynki zakończyły się remisami, a jeden zwycięstwem gości. Najlepszym zawodnikiem w ekipie gospodarzy został wybrany Wojciech Dworak, wypożyczony na mecz z Paco Lublin, który w kategorii do 69 kilogramów zremisował ze Stanisławem Gibadło.

Drugi z zawodników Paco boksujący w meczu - Tomasz Kąkolw kategorii do 64 kilogramów zwyciężył Tomasza Artyma 3:0.

11-16 czerwca

Dwa zwycięstwa podczas międzynarodowego turnieju bokserskiego w Kowlu odniosła Karolina Michalczuk. Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego pokonała Swietłanę Klatkową z Rosji 3:0 oraz Azize Abbosovą z Azerbejdżanu przez RSC w 2. rundzie.

Na Ukrainie nasza mistrzyni stoczyła w sumie trzy walki, ostatnią z reprezentantką gospodarzy, mistrzynią Europy Tatianą Kob przegrała po dość kontrowersyjnym werdykcie 1:2.

25 czerwca

Łukasz Maciec z Paco Team, jedyny lubelski pięściarz zawodowy dopisał do swojego dorobku kolejne, już czternaste zwycięstwo. 22-latek podczas gali Wojak Boxing Night w Rzeszowie w szesnastej walce pokonał zdecydowanie w sześciorundowym pojedynku na punkty starszego o dziesięć lat Chorwata Zorana Cveka (6-14-3, 5 KO).

26 czerwca

Lublin starał się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, tymczasem został stolicą kulturystyki. Dzięki znakomitemu występowi w mistrzostwach Europy weteranów Jakuba Potockiego z Paco. 40-latek wygrał w hiszpańskiej miejscowości Alcala de Henares najpierw swoją kategorię wagową do 90 kg, a następnie kategorię open, zostając najlepszym zawodnikiem mistrzostw! Potocki w wadze do 90 kg w grupie weteranów 40-49 lat pokonał między innymi ubiegłorocznego mistrza kontynentu Andrieja Jewtuchowa oraz Niemca Ericha Beihla, wicemistrza świata seniorów z 2004 roku z Moskwy!

W kategorii open zawodnik Klubu Sportowego Pco w pobitym polu pozostawił między innymi Rosjanina Siergieja Czeremnycha, który po raz drugi wygrał kategorię ciężką powyżej 90 kg.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 358 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO