Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1658
Wczoraj:3862
W tygodniu:18487
W miesiącu:66512
Ogólnie:6314588

Kto jest online

8
Online

piątek, 19, lipiec 2024 13:36

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

• Jak oceni pan mistrzostwa Polski w Lublinie?
– Pokazały one, że wciąż jesteśmy silną reprezentacją. Cieszy, że z dobrej strony zaprezentowała się młodzież, która coraz mocniej podgryza doświadczone zawodniczki. Warto pochwalić także organizację mistrzostw. Zawodniczkom niczego nie brakowało. Cieszę się, że Lubelski Okręgowy Związek Bokserski po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Mamy kryzys finansowy i nie każdy jest w stanie podjąć się organizacji tak dużej imprezy.• Tych pieniędzy będzie jeszcze mniej, bo Ministerstwo Sportu i Turystyki zaliczyło boks do grona dyscyplin drugoplanowych...
– Ale my pokażemy władzom, że się pomyliły. Boks jest bardzo popularnym sportem, a nasza młodzież odnosi wiele sukcesów. W 2012 r. juniorzy zdobyli na arenie europejskiej aż siedemnaście medali. Nie zapominajmy również, że dwie nasze panie przywiozły medale z mistrzostw świata seniorek. Za cztery lata na pewno znajdziemy się w pierwszym koszyku finansowania. Co więcej, jestem przekonany, że z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro przywieziemy co najmniej dwa medale.

• Mam wrażenie, że środowisko bokserskie samo sobie zasłużyło na taką decyzję ministerstwa.
– W tym stwierdzeniu jest wiele prawdy, bo nasze środowisko jest mocno skłócone. Jako prezes Polskiego Związku Bokserskiego chcę jednak łączyć, a nie dzielić. Wszyscy musimy działać na rzecz dobra tej dyscypliny.

• I dlatego uważam, że Karolina Michalczuk powinna jak najszybciej zostać włączona do składu reprezentacji Polski.
– Ta decyzja należy do trenera Pasiaka. Widać, że jest w formie, ale należy pamiętać, że lata też lecą i Karolina nie będzie już młodsza. Z pewnością jednak należy korzystać z doświadczenia Michalczuk.

• To może powinna zostać asystentką trenera reprezentacji Polski?
– Nie będę wybierał współpracowników trenerowi Pasiakowi. On odpowiada przed zarządem za wyniki i on będzie dobierał sobie asystentów.

• Jest pan zwolennikiem wydłużenia karier bokserek do czterdziestego roku życia?
– Nie, bo nie wyobrażam sobie w ringu czterdziestoletnich zawodniczek. Uważam, że ten stan, który jest obecnie, czyli 34 lata, jest optymalny. Prawdopodobnie jednak AIBA wydłuży kariery bokserek, co spowoduje, że rywalizacja na imprezach mistrzowskich będzie jeszcze bardziej zacięta.

• A pozbawienie bokserów kasków przysporzy fanów pięściarstwu amatorskiemu?
– Oczywiście, bo kaski i maszynki zabiły boks olimpijski. Proszę zobaczyć, jak popularna stała się liga WSB, gdzie walczy się bez kasków. Bardzo cieszę się z postępów robionych przez Hussars Poland. Chłopcy awansowali do ćwierćfinału tych rozgrywek i zmierzą się w nim z Dolce & Gabbana Italia Thunder.

• To może warto byłoby ściągnąć WSB do Lublina?
– To bardzo ciekawy pomysł. Podsunę go Jarosławowi Kołkowskiemu, managerowi Hussars Poland. Zapewne w tym sezonie nie uda nam się tego zrobić, ale w przyszłym sezonie byłoby bardzo przyjemnie zawitać do Lublina.

Źródło: Dziennikwschodni.pl

Komentarze   

#2 Sztanga666 2013-03-13 08:57
Karola powinna zostać w kadrze, i wszyscy powinni się uczyć od niej. Ma bogate doświadczenie i sądzę, ze dla niej jednej osoby może być wzorem do naśladowania i motywatorem :)
#1 Kati 2013-03-12 20:25
Trener Pasiak i Karola? heh to bylby team ;)

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 673 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO