Ogólnie:5909269

4

sobota, 27, kwiecień 2024 07:37

Miniony 2014 rok, podobnie jak poprzedni obfitował w wiele sukcesów reprezentantów KS Paco. Przypominamy te najważniejsze:
1. srebrny medal Tomasza Kornalewskiego w IX Mistrzostwach Świata w Kulturystyce Klasycznej
2. zdobycie tytułu Zawodowego Mistrza RP w kategorii półśredniej przez Łukasza Maćca
3. wywalczenie 13-tytułu mistrzyni Polski przez Karolinę Michalczuk
4. dwa złote medale w mistrzostwach Polski w kulturystyce klasycznej Krzysztofa Studzińskiego
5. złote medale Dawida Bukiela w Debiutach PZKFiTS oraz mistrzostwach Polski w męskiej sylwetce
W rozwinięciu przypominamy szczegółowo największe osiągnięcia naszych zawodniczek i zawodników:

1.
14 grudnia La Nucia (Hiszpania)
Tomasz Kornalewski wywalczył w IX Mistrzostwach Świata w Kulturystyce w kategorii powyżej 180 cm srebrny medal. Lepszy od reprezentanta Paco był jedynie Andrij Kucharczuk z Ukrainy. Trzecie miejsce zajął Słowak Lubos Malinak.

2.
31 maja Lublin
Łukasz Maciec podczas gali w hali na Globusie wygrał 10-rundowe starcie na punkty z Lanardo Tynerem (30-8-2) i zdobył tytułu Zawodowego Mistrza RP w kategorii półśredniej.

3.
23 marca Grudziądz
Karolina Michalczuk podczas XIV Mistrzostw Polski Seniorek w Boksie zdobyła trzynasty w karierze tytuł mistrzyni Polski, pierwszy w kategorii do 60 kg. Podobnie jak w 2013 roku w Lublinie, pierwszą walkę wygrała walkowerem. Tym razem najbardziej utytułowanej polskiej pięściarki przestraszyła się Agnieszka Ciechocka z Sako Gdańsk. W półfinale podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego bez problemów pokonała przez TKO w 2. rundzie Kingę Szlachcic z Boksing Zielona Góra, a w finale po zaciętym starciu uporała się z Karoliną Graczyk z Copacabana Konin. Sędziowie orzekli 4:1 dla zawodniczki Paco.

4.
27 kwietnia Kielce
Krzysztof Studziński został podwójnym złotym medalistą w kulturystyce klasycznej (kategoria do 180 cm i wszech kategoria) podczas XXXVIII Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness.
W sumie reprezentanci KS Paco w mistrzostwach zdobyli osiem medali, w tym cztery złote. Oprócz Studzińskiego na najwyższym stopniu podium stanęli Dawid Bukiel w męskiej sylwetce do 174 cm i Marcin Myśliwiecki w kulturystyce mężczyzn do 70 kg.
Srebrny medal przypadł w bikini fitness do 163 cm Julii Fusieckiej, a brązowe krążki: Dianie Dudziak (fitness sylwetkowe kobiet do 158 cm), Alicji Tuduj (bikini fitness do 166 cm) i Kubie Potockiemu (kulturystyka mężczyzn do 95 kg).

5.
22 marca Ostrów Mazowiecka i 27 kwietnia Kielce
Dawid Bukiel najpierw w imponującym stylu wygrał rywalizację w męskiej sylwetce do 177 cm podczas Debiutów 2014 PZKFiTS rozgrywanych w miejscowości Ostrów Mazowiecka, później został złotym medalistą XXXVIII Mistrzostw Polski w kategorii do 174 cm, zajął także trzecie miejsce w open.