W miesiącu:174480
Ogólnie:5910278

6

sobota, 27, kwiecień 2024 10:56

Za tydzień znać już będziemy wyniki 53. Plebiscytu Kuriera Lubelskiego na 10 najlepszych i najpopularniejszych sportowców w województwie lubelskim w 2014 roku. Czy w "Złotej Dziesiątce" po raz dziesiąty w historii znajdzie się reprezentant Klubu Sportowego Paco? Wiem, że gdyby w tegorocznej edycji plebiscytowej zabawy o kolejności decydowali tylko czytelnicy niestety, nie. Łukasz Maciec zająłby 17. miejsce, a Karolina Michalczuk dopiero 21. W tym roku do głosów czytelników doliczony zostanie jednak jeszcze wybór 30-osobowej kapituły składającej się z ludzi związanych ze sportem, a to oznacza, że wśród laureatów mogą znaleźć się nasi reprezentanci.
Przypominamy dotychczasowe miejsca w "10" Karoliny Michalczuk (była w niej ośmiokrotnie) oraz Łukasza Maćca (przed rokiem znalazł się wśród wyróżnionych po raz pierwszy, zajmując ósme miejsce).

Karolina Michalczuk w gronie najlepszych sportowców zaznaczała swoją obecność od 2005 do 2012 roku. Aż trzykrotnie stawała na podium, w tym wygrała za 2008 rok, gdy w chińskim Ningbo została mistrzynią świata! Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego jest plebiscytową rekordzistką, jeśli chodzi o środowisko pięściarskie.
Łukasz Maciec po raz pierwszy w "Złotej Dziesiątce" znalazł się w ubiegłym roku, zajmując ósme miejsce.
Przypominamy miejsca w "Złotej Dziesiątce" sportowego plebiscytu Kuriera Lubelskiego reprezentantów KS Paco:
Karolina Michalczuk
2005 rok - 3. miejsce
Gdy nasza zawodniczka zdobywała mistrzostwo Europy w norweskim Tonsbergu, pierwsze, historyczne dla polskiego kobiecego pięściarstwa w plebiscycie była trzecia tuż, za szczypiornistkami Sabiną Włodek i Magdaleną Chemicz.
2006 rok - 2. miejsce
Lepsza od podopiecznej trenera Władysława Maciejewskiego, wicemistrzyni świata z New Delhi okazała okazała się Magdalena Chemicz, bramkarka zespołu mistrzyń Polski w piłce ręcznej
2007 rok - 7. miejsce
2008 rok - 1. miejsce
Nasza mistrzyni świata z Ningbo także na najwyższym stopniu plebiscytowego podium! Po raz pierwszy!
2009 - 4. miejsce
Choć po raz drugi w karierze Karolina Michalczuk została mistrzynią Europy nie znalazła się na podium. Stanęli tam za to nieoczekiwanie między innymi zapaśniczka Suplesu Kraśnik Agata Pietrzyk i.... młodziutki motocrossowcem Bartosz Piątek z KM Cross, który ... właśnie za co?
2010 - 5. miejsce
Brązowy medal MŚ, trzeci w karierze Karoliny Michalczuk nie został doceniony przez kibiców. Nasza zawodniczka znowu poza plebiscytowym podium. Wygrał Konrad Czerniak (Wisła Puławy, pływanie), druga była Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj, podnoszenie ciężarów), trzeci Karol Kędzierski (KM Cross Lublin, Sekcja Motorowa Bogdanka Górnik Łęczna, motocross, cross country), a czwarty Wojciech Zydroń (Azoty Puławy, piłka ręczna)
2011 - 5. miejsce
I znowu poza podium. Podobnie jak rok wcześniej wygrał pływak Wisły Konrad Czerniak, a druga była sztangistka Marzena Karpińska. Trzecie miejsce przypadło zapaśniczce z Chełma Katarzynie Krawczyk, a czwarte szczypiornistce SPR Małgorzacie Majerek.
2012 - 4. miejsce
brązowy medal Mistrzostw Świata (jedyny lubelskiego sportowca w dyscyplinie olimpijskiej nie dał miejsca podium). Z pewnością nawet gdyby Karolina wywalczyła podczas olimpiady w Londynie złoty medal też by nie wygrała plebiscytu! Wszystko przez mobilizację środowiska karate tradycyjnego, które nie za bardzo chyba zrozumiało sens sportowej zabawy jaką jest plebiscyt na najlepszego i najpopularniejszego sportowca województwa