Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1037
Wczoraj:7098
W tygodniu:22095
W miesiącu:57368
Ogólnie:5990530

Kto jest online

1
Online

czwartek, 09, maj 2024 03:11

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora





LUBIKA





Nie ma wątpliwości co do tego, że każda z nas chciałaby mieć jędrną i okrągłą pupę. Kształtna pupa to kluczowy element ponętnego ciała- i to w przypadku obu płci! Fajnie jeśli panowie również nie cierpią na „płaskodupie” :) Przy odrobinie wytrwałości i wysiłku każdy może mieć pośladki, które będą pięknie wyglądały w jaensach i bez! Może zacznijmy od anatomii, czyli z jakich mięśni składa się nasza pupa. Nasze pośladki składają się z 3 głównych partii mięśniowych: -Mięśnia pośladkowego wielkiego -odpowiada za kształt naszej pupy. Związany silnie z utrzymaniem pionowej postawy ciała. Prostuje staw biodrowy, odpowiada też za przywodzenie i odwodzenie uda oraz obracanie kończyny na zewnątrz, mięśnia pośladkowego małego-

odpowiada za odwodzenie uda, zginanie i prostowanie stawu biodrowego. Obraca udo do wewnątrz i na zewnątrz. Znajduje się najgłębiej ze wszystkich wymienionych(pod mięśniem pośladkowym wielkim), mięśnia pośladkowego średniego-znajduje się w górnej, zewnętrznej części pośladków, uaktywniany głównie w czasie chodzenia, główny odwodziciel uda. Działa na dwóch poziomach: przednia część zgina staw biodrowy i obraca udo do wewnątrz, a tylnią prostuje staw biodrowy i obraca udo na zewnątrz. Kształt pośladkom nadają przede wszystkim mięśnie pośladkowe wielkie, ale ich prezencja zależy także od mięśni pośladkowych średnich oraz od (położonych pod pierwszymi dwoma) mięśni pośladkowych małych.

Oczywiście to, jak wyglądasz od tyłu, w dużej mierze zależy także od ilości okrywającej te mięśnie tkanki tłuszczowej.  Pośladkom służy marsz, bieg, jazda na rolkach i wspinaczka, jednak wyraźną poprawę ich kształtu i jędrności zapewniają ćwiczenia siłowe. Dlatego każdy, kto chce mieć seksowną pupę, powinien włączyć w trening kilka prostych ćwiczeń na pośladki.  Otóż jest to mięsień bardzo wytrzymały, jak choćby nasze łydki. Używamy mięśni pośladkowych w codziennym życiu: chodzenie, siadanie, wstawanie, kucanie, bieganie itp. Ciągle w pracy…  Jakie i ile ćwiczeń wykonywać na pośladki? Jest no na pewno kwestia indywidualna. Mięsień zbudowany jest z włókien wolno i szybkokurczliwych. Każdy z nas jest inny i inaczej reagujemy na bodźce. Włókna wolnokurczliwe „lubią” większą liczbę powtórzeń, szybkokurczliwe – mniejszą, wiąże się to oczywiście z większym obciążeniem. Zawsze, któreś z nich są w mniejszej lub większej przewadze. Ma to swój wpływ na efektywność naszego treningu.  Na pewno musimy pamiętać o tym, aby aktywować każdą z trzech części pośladka. (Więcej w II części art.)

Komentarze   

#4 amanda 2016-02-22 19:29
trochę teorii nie zaszkodzi
#3 Adam1 2016-02-22 11:22
co za efekt :-)
#2 Khan 2016-02-22 11:20
pupcie trzeba sobie wypracować :lol:
#1 BORAT 2016-02-22 11:12
nie jest wcale tak łatwo je wypracować

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line



 









Partnerzy





Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

























 


















OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 494 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO