Logowanie

Kurs Trenera

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1686
Wczoraj:3862
W tygodniu:18515
W miesiącu:66540
Ogólnie:6314616

Kto jest online

7
Online

piątek, 19, lipiec 2024 13:52

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Lubelska Karta Seniora

W sobotę (27 stycznia 2007 roku) w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni od godziny 11.00 odbyła się pierwsza z trzech kolejek Polskiej Ligi Armwrestlingu 2007 kategorii „lekkich”, a dokładnie mówiąc mężczyzn do 63 kg, 70 kg, 78 kg oraz kobiet do 60 kg.

W każdej kategorii walczyło ośmiu armwrestlerów w systemie każdy z każdym na lewą i prawą rękę. Pierwszych pięciu armwrestlerów przechodzi do kolejnej kolejki zmagań.

Tam walczyć będą o dalsze punkty i jak najlepsze miejsce w klasyfikacji ogólnej – no i oczywiście o nagrody rzeczowe oraz pieniężne.

Na początku zmagań trudno było wyłonić faworyta danej kategorii wagowej. Wszyscy sportowcy byli bardzo dobrze przygotowani. Jednak jak w każdym sporcie zwycięzca musi być tylko jeden. Było oczywiście kilka nieprzewidywalnych pojedynków oraz zaskakujących wyników w klasyfikacji ogólnej poszczególnej ręki. Zawodnikom, którym dobrze poszło na jedną rękę, na drugą okazało się, że zajęli odległe miejsca poza podium, lub przegrali o wiele więcej pojedynków niż na się spodziewali. Rywalizacja była więc zacięta i w większości przypadków, zarówno dla kibiców, jak i samych zawodników nieprzewidywalna. Ogólnie mówiąc emocjom nie było końca.

W kat. do 63 kg najlepszym okazał się Dawid Bartosiewicz z Choszczna (pkt. 227 – na lewą zajął miejsce 3, na prawą natomiast miejsce 1). W kat. do 70 kg bezkonkurencyjnym okazał się Daniel Gajda z Gdyni (pkt. 233 – zarówno na lewą, jak i na prawą wywalczył miejsce 1). Natomiast w kat. do 78 kg „łeb w łeb” szli dwaj zawodnicy: Piotr Bartosiewicz z Choszczna oraz Zbigniew Chmielewski z Piaseczna (w końcowej klasyfikacji obaj zdobyli pkt. 229 – Piotrek wygrał na lewą, natomiast Zbyszek na rękę prawą). Jednak przepisy w takim przypadku są jednoznaczne i w rezultacie wagą ciała wygrał Piotr Bartosiewicz (Piotrek wagę startową miał 73 kg, natomiast Zbyszek – 76,5 kg).

Wśród rywalizacji kobiet najlepszą, zarówno na lewą, jak i na prawą rękę okazała się Beata Stelmaszczuk (do niedawna Kutnik) z Lublina. Jednak dość spora nadwaga (tego dnia waga startowa Beaty to 65,65 kg) i idące za nią punkty karne uplasowały ja na miejscu 3. Zwyciężczynią została Katarzyna Banach z Koszalina.

Już za tydzień (sobota, 03 lutego 2007 roku) kolejne zmagania siłaczy. Tym razem rywalizacja kategorii „ciężkich”, czyli mężczyzn do 86 kg, 95 kg oraz powyżej 95 kg. Wszystkich miłośników i sympatyków tej dyscypliny sportu serdecznie zapraszamy do oglądania na żywo. Przypominamy: Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni – starty od godziny 11.00. Wstęp wolny.DAWID BARTOSIEWICZ – NAJLEPSZY W I KOLEJCE LIGI W KAT. 63 KG

Dawid Bartosiewicz to młody, dwudziestoletni zawodnik z klubu UKS Złoty Orzeł Choszczno. Na swoim koncie ma już kilka tytułów rangi krajowej i międzynarodowej (ostatni znaczący sukces to miejsce III na Pucharze Świata Zawodowców roku 2006). To właśnie ten zawodnik podczas startu (27 stycznia br.) w pierwszej kolejce „Professional FitMax League 2007” w Gdyńskim Gemini wywalczył miejsce I w kategorii do 63 kg. Ale zwycięstwo nie przyszło mu łatwo!

Jego główni faworyci: Dawid Groch z Niska, Chrystian Rieger z Gdyni oraz Marek Pachla z Niska tak łatwo nie dali za wygraną.

Co do zwycięstwa Dawida Bartosiewicza to chyba nikt nie ma wątpliwości. Natomiast co do startu innych zawodników można powiedzieć kilka słów. Jeżeli chodzi o rękę lewą to dobrze wystartował Marek Pachla z Niska (miejsce pierwsze na rękę lewą), natomiast do słabych startów można zaliczyć występ Chrystiana Riegera (dopiero miejsce czwarte). Przecież ręka lewa Chrystiana to jego „czarny koń”. Tutaj powodem słabego startu być może był długi, wyczerpujący pojedynek z Dawidem Bartosiewiczem, który w rezultacie mógł „wypompować” ręce obu zawodników. Na rękę prawą Chrystian jednak znacznie się poprawił (miejsce drugie). Zwycięzca lewej ręki – Marek Pachla na rękę prawą nie popisał się w ogóle. Zajął on bowiem odległe miejsce poza podium. W tym miejscu na pochwałę zasługuje Dawid Groch z Niska. W ostatniej chwili, jako zawodnik rezerwowy wszedł do rywalizacji ligowej. I jak widać organizatorzy nie pomylili się co do jego osoby. Jego równy start na lewą (miejsce drugie) i prawą (miejsce trzecie) rękę w klasyfikacji ogólnej uplasował go na dobrym, drugim miejscu. Nasze gratulacje.

Klasyfikacja końcowa – I kolejka mężczyzn do 63 kg:

1.DAWID BARTOSIEWICZ Choszczno – pkt. 227
2.DAWID GROCH Nisko – pkt. 208
3.CHRYSTIAN RIEGER Gdynia – pkt. 205
4.MAREK PACHLA Nisko - pkt. 187 (-5p)
5.MATEUSZ WYRWA Nisko – pkt. 172
6.BARTŁOMIEJ BEDNARSKI Jaworzno – pkt. 157
7.MATEUSZ KWIATKOWSKI Wisła Jwornik – pkt. 150
8.JAKUB KAPŁAN Gdynia – pkt. 145DANIEL GAJDA – BEZKONKURENCYJNY NA FIT MAX LEAGUE

W kategorii do 70 kg sobotniej (27 stycznia br.) „Professional Fitmax League 2007” bezkonkurencyjny na rękę lewą I prawą okazał się wieloletni, bardzo doświadczony zawodnik z Klubu Złoty Tur Gdynia – Daniel Gajda. To właśnie on, bez problemu zwyciężył rywalizację ręki lewej oraz prawej. Co prawda przegrał jeden pojedynek (lewa ręka z Dariuszem Grochem), ale w klasyfikacji ogólnej dość znaczną przewagą punktową wyprzedził swoich przeciwników (suma pkt. 233).

Dobry start zaliczył również główny rywal Daniela – Tomasz Szewczyk z Tomaszowa Mazowieckiego. Po przejściu do wyższej kategorii jego starty są bardzo wyrównane. Na rękę lewą i prawa wywalczył miejsce trzecie. W klasyfikacji ogólnej jednak zajął dobre drugie miejsce (suma pkt. 209). Na trzeciej pozycji uplasował się Dariusz Groch z Niska (suma pkt. 194).

Zaskoczeniem dla wszystkich był niewątpliwie start Łukasza Kacorzyka z Klubu Eco Power Bielsko Biała. Co prawda Łukasz na lewą rękę zajął miejsce szóste, za to na prawą uplasował się na miejscu drugim, co w klasyfikacji ogólnej dało mu dobre miejsce czwarte (suma pkt. 192). Zapowiada się więc emocjonujący wyścig o miejsce drugie i trzecie w tej kategorii.

Klasyfikacja końcowa – I kolejka mężczyzn do 70 kg:

1.DANIEL GAJDA Gdynia – pkt. 233
2.TOMASZ SZEWCZYK Tomaszów Mazowiecki – pkt. 209
3.DARIUSZ GROCH Nisko – pkt. 194
4.ŁUKASZ KACORZYK Bielsko Biała – pkt. 192
5.PIOTR KAJSTURA Cieszyn – pkt. 188
6.KAMIL KRYŃSKI Węgrów – pkt. 167
7.TOMASZ POZORSKI Piaseczno – pkt. 137
8.KONRAD PAWLAK Węgrów – pkt. 136ZBIGNIEW CHMIELEWSKI vs PIOTR BARTOSIEWICZ – WALKA O ZŁOTO

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał: Zbigniew Chmielewski z Piaseczna i Piotr Bartosiewicz z Choszczna po rywalizacji ręki lewej i prawej zdobyli taką samą ilość punktów (pkt. 229 – Piotrek z Zbyszkiem wygrał na lewą rękę, natomiast na prawą lepszym okazał się Zbyszek). Od dawna było wiadomo, że pod nieobecność zeszłorocznych faworytów kategorii do 78 kg: Rafała Budzowskiego z Lęborka oraz Wiktora Zaklickiego z Gdyni w walce o złoto w tegorocznej Polskiej Lidze Armwrestlingu liczyć się będą tylko dwa nazwiska: zeszłoroczny obrońca tytułu – Chmielewski oraz, jak się okazało dobrze przygotowany Piotr Bartosiewicz.

Co prawda wagą ciała zwyciężył zawodnik z Choszczna (Piotrek startował z wagą 73 kg, Zbyszek natomiast z wagą 76,5 kg) to rywalizacja w kolejnych dwóch kolejkach zapowiada się wyrównanie. Na razie niepokonanymi są właśnie Ci dwaj zawodnicy. A jak będzie dalej? Zobaczymy już wkrótce. Kolejne starty 17 lutego oraz 03 marca.

Po pierwszej kolejce można stwierdzić, że w tej kategorii miejsce pierwsze i drugie są z góry obstawione (jak już wspominałem wcześniej liczą się tylko dwaj zawodnicy: Z. Chmielewski i P. Bartosiewicz). Natomiast miejsce trzecie jest wciąż do zdobycia. Pretendentami do tego miejsca są: Piotr Szczerba z Koniecpola, Maciej Stelmaszyk z Bydgoszczy oraz Mariusz Chodyna z Piaseczna. To właśnie Ci zawodnicy pozajmowali kolejne miejsca w klasyfikacji ogólnej: Szczerba miejsce 3 (pkt. 190), Stelmaszyk miejsce 4 (pkt. 188), Chodyna miejsce 5 (pkt. 162).

Klasyfikacja końcowa – I kolejka mężczyzn do 78 kg:

1.PIOTR BARTOSIEWICZ Choszczno – pkt. 229
2.ZBIGNIEW CHMIELEWSKI Piaseczno – pkt. 229
3.PIOTR SZCZERBA Koniecpol – pkt. 190
4.MACIEJ STELMASZCZYK Bydgoszcz – pkt. 188
5.MARIUSZ CHODYNA Wyszków – pkt. 162
6.BARTOSZ JAKUBOWSKI Choszczno – pkt. 161
7.GRZEGORZ LASOTA Kłodawa - pkt. 147 (-7p)
8.KAROL MAREK Gdynia – pkt. 143


BEATA STELMASZCZUK – NIEPOKONANA, ALE PRZEGRANA!

Po raz pierwszy w historii Polskiej Ligi Armwrestlingowej jesteśmy świadkami rywalizacji kobiet w systemie trzy kolejkowym. Pod koniec roku 2006 jako test oraz jako eliminację do Pucharu Świata Zawodowców promotorzy zawodowej organizacji PAL rozegrali jedną kolejkę kobiet – armwrestlerek. W tamtej edycji zwyciężyła nie startująca w tym roku Walentyna Zaklicka z Gdyni.

W tym roku, podczas „Professional FITMAX League 2007” kobiety, podobnie jak mężczyźni, do wyłonienia najsilniejszej, zawodowej siłaczki na rękę potrzebna będzie suma punktów z trzech kolejek. Po pierwszej kolejce najlepszą okazał się Beata Stelmaszczuk z klubu Paco Lublin.

Beata Stelmaszczuk (do niedawna Kutnik) to najsilniejsza, polska armwrestlerka roku 2005 (tytuł ten zdobyła w kat. Open kobiet na Pucharze Polski w Lublinie). To waśnie Beata, po ponad rocznej przerwie z sukcesem wystartowała w polskiej lidze. Wygrała ona bowiem wszystkie pojedynki na rękę prawą i lewą. Nie zagroziły jej nawet inne faworytki tej kategorii (do 60 kg kobiet): najsilniejsza Polka na rękę prawą roku 2006 – Katarzyna Banach z Koszalina oraz najsilniejsza Polka na rękę lewą – Małgorzata Ostrowska z Strzegomia.

Dlaczego jednak Beata w klasyfikacji ogólnej zajęła dopiero miejsce trzecie? Przepisy rywalizacji ligowej są srogie. Zawodnicy walczą w systemie każdy z każdym na lewą i prawą rękę zdobywając punkty do klasyfikacji ogólnej. Niestety każdy gram nadwagi odejmuje sportowcom punkty karne. Tak było właśnie w przypadku rywalizacji kobiet do 60 kg. Prawie wszystkie armwrestlerki przed startem musiały zrzucić dodatkowe kilogramy. Niestety nie wszystkim się udało. Beata miała aż 5,65 kg nadwagi (odjęto jej 56 pkt.), Małgosia 3 kg (odjęto jej 30 pkt.), Kasia natomiast to 1 kg nadwagi (odjęto jej 10 pkt.). Tym oto sposobem pierwszą kolejkę ligi kobiet w kat. do 60 kg, 27 stycznia 2007 roku w Centrum Rozrywki Gemini zwyciężyła Kataryzna Banach (suma pkt. 196 – w rywalizacji przegrała dwa pojedynki na prawa i dwa na rękę lewą). Miejsce drugie przypadło Małgorzacie Ostrowskiej (suma pkt. 190 – przegrała jeden pojedynek na prawa i jeden na rękę lewą). A miejsce trzecie – Beacie Stelmaszczuk (suma pkt. 182). Nasze gratulacje.

Swoją drogą ciekawe, czy przy następnych startach dziewczęta zmieszczą się w swojej wadze startowej? W kuluarach słychać było odgrażania, że na kolejną ligę 60 kg waga będzie „na bank”. A jak będzie? Dowiemy się już na II kolejce rywalizacji kobiet.

Klasyfikacja końcowa – I kolejka kobiet do 60 kg:

1.KATARZYNA BANACH Koszalin– pkt. 196 (-10p)
2.MAŁGORZATA OSTROWSKA –Strzegom pkt. 190 (-30p)
3.BEATA STELMASZCZUK Lublin – pkt. 182 (-56p)
4.MONIKA CZERWONKA Nidzica – pkt. 178
5.MAGDA GUTTETER Rumia – pkt. 165
6.ALEKSANDRA ZWOLAK Koszalin – pkt. 153
7.AGNIESZKA CZERWONKA Nidzica – pkt. 153
8.JUDYTA LASOTA Bydgoszcz – pkt. 143


Paweł Podlewski PAL
Więcej informacji: www.armpower.net
.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 621 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO