Taniesuple.org

PACOPOWER

Lubelska Karta Seniora

Ostatnia, trzecia kolejka „Polskiej Ligi Armwrestlingu – Proffesional Fit Max League 2007” zakończona.

03 lutego 2007 roku (sobota), ponownie w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni odbyła się finałowa rozgrywka kategorii lekkich: do 63 kg, do 70 kg, do 78 kg mężczyzn oraz do 60 kg kobiet. Przed nami (10 lutego 2007 roku) jeszcze tylko ostatnia, finałowa kolejka kategorii ciężkich: do 86 kg, do 95 kg oraz powyżej 95 kg mężczyzn.

Do startu jak zwykle stanęło ośmiu sportowców w każdej kategorii wagowej.

Wszyscy byli zdeterminowani i chętni wygranej. Nic w tym dziwnego, gdyż stawka finałowa była wysoka: nagrody pieniężne (3 tys. zł miejsce 1, 2 tys. zł miejsce 2 i 1 tys. zł miejsce 3) oraz do miejsca piątego nagrody rzeczowe. Pogoń za miejscem medalowym, od samego początku był więc widoczny.

W kategorii do 60 kg kobiet liczyły się tylko trzy osoby: Katarzyna Banach z Koszalina, Małgorzata Ostrowska z Strzegomia oraz Beata Stelmaszczuyk z Lublina. W finałowej kolejce zdobyły taką ilość punktów, że w klasyfikacji generalnej uplasowały się kolejno: Banach na miejscu pierwszym, Ostrowska na drugim i Stelmaszczuk na trzecim.

9.Aleksandra Lewandowska (Gdynia) – pkt. 124

W kategorii do 63 kg mężczyzn miejsce pierwsze w klasyfikacji generalnej zwyciężył z góry obstawiany faworyt – Dawid Bartosiewicz z Choszczna. Miejsce drugie wywalczył Chrystian Rieger z Gdyni, a trzecie Dawid Groch z Niska. To właśnie ta trójka zawodników, zarówno w ostatniej, jak i w poprzednich kolejkach ligowych zdobyła wystarczająca ilość punktów, by znacznie wyprzedzić pozostałych rywali.

12.Adrian Kowal (Nisko) – pkt. 126

W kolejnej kategorii, kategorii do 70 kg mężczyzn wynik końcowy nie do końca był wiadomy. Co do miejsca pierwszego absolutnie wszyscy byli pewni, że zwycięży Daniel Gajda z Gdyni. O pozostałe miejsca medalowe toczył się prawdziwy bój. Różnica punktowa pomiędzy drugim, trzecim i czwartym miejscem była tak mała, że walka o główne laury trwała do samego końca. W rezultacie jednak miejsce drugie wywalczył Piotr Kajstura z Cieszyna, który w klasyfikacji generalnej wyprzedził Tomasza Szewczyka z Tomaszowa Mazowieckiego zaledwie trzema punktami. Jednak największy dramat (dramat, chyba dla każdego sportowca) przeżył Dariusz Groch z Niska. Zajął on bowiem w klasyfikacji trzech kolejek miejsce czwarte, ze stratą jednego punktu do miejsca trzeciego.

14.Łukasz Bewicz (Bydgoszcz) – pkt. 125

W ostatniej kategorii tego dnia, kategorii do 78 kg walka o miejsce pierwsze odbywała się do ostatniej chwili. Dwaj zawodnicy: Piotr Bartosiewicz z Choszczna oraz Zbigniew Chmielewski z Piaseczna do kolejki finałowej mieli tą samą ilość punktów. Według przepisów ligowych, zwycięstwo przypisywano Piotrkowi, który był dużo lżejszy od swojego przeciwnika. Finałowa kolejka rozstrzygnęła jednak spór o miejsce pierwsze. Zbigniew Chmielewski bowiem przegrał dwukrotnie (raz na lewą, raz na prawą rękę) z Piotrkiem, w rezultacie zajmując drugą lokatę w klasyfikacji generalnej (przypominam, że w poprzednich dwóch kolejkach obaj zawodnicy przegrywali po jednym pojedynku, na zmianę na lewą i prawą rękę). Mistrzem tej kategorii wśród polskich zawodowców został więc Piotr Bartosiewicz. Miejsce trzecie przypadło Maciejowi Stelmaszyk z Bydgoszczy.