Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1156
Wczoraj:3443
W tygodniu:1156
W miesiącu:11411
Ogólnie:5564047

Kto jest online

5
Online

poniedziałek, 04, marzec 2024 09:14

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

W dniach 05 – 06 kwietnia 2008 roku na hali sportowo – widowiskowej przy ul. Żytniej w Kielcach odbyły się „VIII Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu – Kielce 2008’.

Organizatorem był Kielecki Klub Bokserski Rushh przy współorganizacji Federacji Armwrestling Polska pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kielc – Wojciecha Lubawskiego oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego – Adama Jarubas.

Przez dwa dni z rzędu (05 kwietnia rywalizacja reki prawej, 06 kwietnia rywalizacja ręki lewej) wystartowało 178 zawodników z 25 polskich klubów armwrestlingowych. Zawodnicy podczas dwudniowych mistrzostw rywalizowali w 34 kategoriach wagowych na rękę lewą i w 34 kategoriach wagowych na rękę prawą, w tym juniorzy (zawodnicy do 18 roku życia), seniorzy (zawodnicy powyżej 18 roku życia), mastersi (zawodnicy powyżej 40 roku życia) oraz osoby niepełnosprawne. Dwóch pierwszych zawodników w każdej kategorii wagowej dostanie powołania do Kadry Narodowej na XVIII Mistrzostwa Europy – Norwegia 2008 oraz na XXX Mistrzostwa Świata – Kanada 2008.

Całe zmagania z cala pewnością zapiszą się na kartach historii ogólnopolskich zmagań armwrestlingowych. Wszystko było dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”. Nie zabrakło również kibiców naszej dyscypliny sportu, a poziom sportowy tegorocznych zmagań był naprawdę wysoki. Od samego początku widać było dobre przygotowanie każdego zawodnika. Rywalizacji (i śmiem twierdzić, że na wysokim - światowym poziomie) było więc co niemiara. Oczywiście w poszczególnych kategoriach wagowych na podium stawali z góry obstawiani faworyci, ale jak na każdych, takiego typu zwodach było również kilka niespodzianek w klasyfikacji generalnej. Zbyt duża ilość kategorii wagowych nie pozwala w tym miejscu opisać wszystkich zawodników. Ten kto był na miejscu w Kielcach, lub spojrzy na ostateczne wyniki sam wyciągnie sobie wnioski. Po prostu nie było nudy, lecz dużo adrenaliny i jak zwykle niesamowita atmosfera mistrzostw.

Drużynowym Mistrzem Polski, zdobywając 17 złotych, 14 srebrnych oraz 9 brązowych medali została drużyna Mariusza Grochowskiego – MCKiS Tytan Jaworzno (w klasyfikacji generalnej zdobyła 387 punktów).

Miejsce drugie z wynikiem 6 złotych, 14 srebrnych i 9 brązowych medali (punktów 275) wywalczył Uczniowski Klub Sportowy 16 Koszalin pod przewodnictwem Jarosława Zwolaka. Natomiast miejsce trzecie – Szaki Club Żary Sławomira Szakoły (2 złote, 12 srebrnych oraz 4 brązowe).

Nasze gratulacje!

Więcej: www.armpower.net
Paweł Podlewski
.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 166 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO