W miesiącu:168154
Ogólnie:5720790

6

piątek, 29, marzec 2024 13:34

"IX Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu - Żary, 4-5 kwietnia 2009" Po raz pierwszy w historii na tegorocznych IX Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu padła rekordowa liczba 240 armwrestlerów z 24 miast Polski. Zawody odbyły się w Żarach w dniach 04-05 kwietnia 2009 roku pod patronatem Federacji Armwrestling Polska. Głównymi organizatorami byli UKS Szaki Club Żary ze Sławomirem Szkoła na czele oraz Żarskie Stowarzyszenie „Tobie i Miastu”.

Podczas imprezy bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki, które od lat obstawiają miejsca na podium poszczególnych rywalizacji krajowych.Mowa tutaj o Natalii Staroń z Ostródy, Marcie Opalińskiej z Grudziądza, Małgorzacie Ostrowskiej, sióstr Stefaniak – Sylwia i Natalia z Koszalina, Monice Czerwonce z Gdyni, Małgosi Mielczarek z Jaworzna, Darii Skobelskiej z Żar, Marlenie Wawrzyniak oraz Beacie Stelmaszczuk z Klubu Sportowego Paco w Lublinie. Beata jak zwykle okazała się niezaprzeczalną liderką swoich kategorii. Zdobyła złoto na prawą i lewą rękę w kat. 80 kg. Jej koleżanki z lubelskiego klubu zajęły odpowiednio Katarzyna Drwal (5 miejsce na lewą rękę oraz 9 na prawą w kat.50 kg) i Ewa Wójtowicz (4 miejsce na lewą i 5 miejsce na prawą w kat. 55 kg).

W klasyfikacji drużynowej ogólnej zwyciężył organizator – Szaki Club Żary zdobywając 419 pkt. Miejsce drugie wywalczył klub Mariusza Grochowskiego – MCKiS Tytan Jaworzno zdobywając 364 pkt. Trzecia pozycja przypadło klubowi Jarosława Zwolaka – UKS 16 Koszalin (246 pkt.). Podsumowując mistrzostwa stały na wysokim, sportowym poziomie, nie odbiegającym od rywalizacji europejskiej, czy światowej.