Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1461
Wczoraj:3862
W tygodniu:18290
W miesiącu:66315
Ogólnie:6314391

Kto jest online

19
Online

piątek, 19, lipiec 2024 12:09

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Dwaj zawodnicy z klubu „MCKiS Tytan Jaworzno”: Mariusz Grochowski w kategorii do 86 kg i Lucjan Fudała w kategorii do 95 kg oraz Marcin Kreft z klubu „Złoty Lew Lębork” w kategorii +95 kg – to złoci medaliści Polskiej Ligi Armwrestlingu w roku 2006.

11 marca br. w gdyńskim Centrum Gemini odbyła się trzecia kolejka polskiej ligi w siłowaniu na ręce w kat. do 86 kg, 95 kg i +95 kg.

Co prawda miejsca pierwsze były już z góry ustalone, ale za to o miejsca kolejne odbyła się bardzo ciekawa i zacięta rywalizacja.

W kategorii do 86 kg w wyścigu o jak najlepsze miejsce medalowe liczyli się: Marcin Lachowicz z Piaseczna (miejsce II w sumie trzech kolejek), Emil Wojtyra z Węgrowa (miejsce III) oraz Damian Drogosz z Jaworzna (miejsce IV). Natomiast w kategorii do 95 kg: Artur Głowiński z Choszczna (miejsce II w sumie trzech kolejek), Krystian Kruszyński (miejsce III) i Marcin Rurka z Piaseczna (miejsce IV). A w najcięższej kategorii, powyżej 95 kg: Sławomir Głowacki z Inowrocławia (miejsce II w sumie trzech kolejek), Stanisław Kwidzyński (miejsce II).

Tymi właśnie startami zakończyliśmy zmagania polskich, zawodowych siłaczy na ręce w roku 2006. Przed nami jednak jeszcze mnóstwo profesjonalnych pojedynków w „Galach Armwrestlingu Zawodowego”, gdzie z całą pewnością będziemy oglądać naszych polskich siłaczy. Ale tym razem, pojedynki nie w systemie każdy z każdym na lewą i prawą rękę, lecz w sześciorundowych, bezpośrednich starciach.

Korzystając z okazji, w imieniu organizatorów chciałbym tutaj podziękować wszystkim startującym zawodnikom, zarówno z tych lżejszych, jak i cięższych kategorii oraz wiernym kibicom i sympatykom naszej dyscypliny sportu za udział w tegorocznej edycji „Polskiej Ligi Armwrestlingu.” Specjalne podziękowania ślę tutaj również sponsorom, wspomagających to niecodzienne wydarzenie. Następne za rok!

KAT. DO 86 KG – EMIL WOJTYRA ZWYCIĘŻA III KOLEJKĘ

Emil Wojtyra z Węgrowa. To właśnie ten, dziewiętnastoletni zawodnik, 11 marca br. wygrał trzecią kolejkę „Professional FIT MAX League 2006”. Była to chyba największa niespodzianka tej kategorii wagowej. Przegrał tylko na lewa i prawa rękę z Marcinem Lachowiczem z Piaseczna. Co prawda w tej kolejce zdobył największą ilość punktów (pkt. 222), ale i tak w klasyfikacji ogólnej zajął miejsce III (pkt. 605 po trzech kolejkach), wyprzedzając o 2 punkty Damiana Drogosza z Jaworzna (pkt. 603 w klasyfikacji ogólnej), który w rezultacie uplasował się na najgorszym chyba dla każdego sportowca, miejscu IV. Był to chyba największy sukces Emila i największy dramat Damiana. Jednak obu zawodnikom gratulujemy udanego startu w tejże lidze.

Oczywiście druga lokata w III kolejce Mariusza Grochowskiego z Jaworzna (pkt. 216) nie zagroziła jego pozycji lidera, który w rezultacie wyprzedził swoich rywali dość sporą liczbą punktów (pkt. 684 w klasyfikacji ogólnej), zdobywając miejsce pierwsze polskiej ligi 2006 w kategorii do 86 kg – moje gratulacje Mariusz!

Miejsce trzecie tej kolejki (pkt. 212) i miejsce drugie w sumie trzech kolejek (pkt. 628) przypadło Marcinowi Lachowiczowi z Piaseczna. Co prawda Marcin miał wielką chrapkę na miejsce pierwsze, ale widać jeszcze dość sporą różnicę pomiędzy Marcinem i liderem tej kategorii – Mariuszem Grochowskim. Ale zarówno w innych dyscyplinach sportu, jak i w siłowaniu na ręce wszystko jest do odrobienia. A jak będzie – zobaczymy! Być może będziemy już wszystko wiedzieli podczas startu na tegorocznych Mistrzostwach Polski w Jaworznie (29-30 kwiecień 2006), pod warunkiem, że obaj zawodnicy wystartują w tej samej kategorii wagowej. Na razie silniejszym jest Mariusz Grochowski z Jaworzna.

Wyniki trzech kolejek (do miejsca V):

1. Mariusz Grochowski (MCKiS Tytan Jaworzno) – pkt. 684
2. Marcin Lachowicz (Armight Piaseczno) – pkt. 628
3. Emil Wojtyra (Węgrów) – pkt. 605
4. Damian Drogosz (MCKiS Tytan Jaworzno) – pkt. 603
5. Bartosz Raczyński (Złoty Orzeł Choszczno) – pkt. 556


KAT. DO 95 KG – ZŁOTO DLA LUCJANA FUDAŁY Z JAWORZNA

W kategorii do 95 kg, 11 marca br. w centrum Rozrywki Gemini w Gdyni, zarówno finałowa kolejkę, jak i overall trzech kolejek zwyciężył Lucjan Fudała z Jaworzna. Ten niespełna dziewiętnastoletni zawodnik z klubu MCKiS Tytan Jaworzno, tego dnia nie oddał żadnego pojedynku, uzyskując komplet punktów na lewą i prawa rękę (pkt. 238). Tym sposobem zwiększył przewagę nad swoimi rywalami w tej kategorii wagowej, zajmując ostatecznie mocne miejsce pierwsze (pkt. 703).

Bardzo ciekawie wyglądała rywalizacja innych zawodników tej kategorii, walczących o jak najlepsze miejsca medalowe w klasyfikacji ogólnej. Dobry start zaliczył Artur Głowiński z Choszczna, który był obrońcą miejsca II. Na lewą rękę zajął lokatę drugą, na prawą natomiast trzecią (pkt. 213 w finałowej kolejce). Ostatecznie jednak obronił drugą lokatę, uzyskują ponad 60 punktową przewagę nad miejscem III (pkt. 636 w klasyfikacji trzech kolejek).

Podobnie jak Artur, dobrze wystartował Krystian Kruszyński z Gdyni. Po porażce punktowej w drugiej kolejce, Krystian chyba wziął się do pracy, nadrabiając zaległości, w rezultacie, zarówno w tej kolejce (pkt. 207), jak i w sumie trzech edycji (pkt. 576) zajmując medalowe miejsce trzecie. Co prawda po pierwszej kolejce miał wielkie szanse na miejsce drugie, ale całkowicie zaprzepaścił to złym startem w kolejce drugiej.

Na pochwalę zasługuje tu również Marcin Rurka z klubu Armfight Piaseczno. Po dwóch kolejkach zajmował ex quo z Krystianem miejsce trzecie. Niestety ta kolejka nie poszła mu tak dobrze jak poprzednia. Wyprzedził go nawet Łukasz Wenta z Lęborka. 11 marca start zakończył na miejscu V (pkt. 188), Łukasz natomiast na miejscu Ivzdobywając w tej kolejce 200 pkt., a w sumie trzech edycji miejsce VI – pkt. 376. W klasyfikacji ogólnej Marcin ostatecznie uplasował się na miejscu IV (pkt. 557). To i tak wielki sukces tego zawodnika z Piaseczna – brawo Marcin, walczyłeś dzielnie. Przyszłoroczna liga może należeć do ciebie!

Wyniki trzech kolejek (do miejsca V):

1. Lucjan Fudała (MCKiS Tytan Jaworzno) – pkt. 703
2. Artur Głowiński (Złoty Orzeł Choszczno) – pkt. 636
3. Krystian Kruszyński (Złoty Tur Gdynia) – pkt. 576
4. Marcin Rurka (Armfight Piaseczno) – pkt. 557
5. Marcin Laskowski (TKKF Stilon Gorzów) – pkt. 498


KAT. + 95 KG – BEZAPELACYJNIE NAJLEPSZYM MARCIN KREFT

W tej kategorii, w ostatniej, finałowej kolejce „Polskiej Ligi Armwrestlingu 2006” w Gdyńskim Gemini do samego końca najlepszym był Marcin Kreft z Lęborka. W sumie trzech kolejek przegrał tylko jeden pojedynek z Przemysławem Grzenkowiczem z Bydgoszczy (w II kolejce ligi). Dobry start w trzeciej kolejce (komplet punktów – pkt. 238) umocniła tylko jego pozycję lidera w tej kategorii, kategorii super ciężkiej – niepokonany, niezwyciężony i niedościgniony wśród polskich zawodowców roku 2006: Marcin Kreft z „Złoty Lew Lębork” (pkt. 703 w klasyfikacji trzech kolejek).

Jak zwykle druga lokata tej kolejki, jak i całej ligi należała do Sławomira Głowackiego z Inowrocławia (pkt. 232 w III kolejce i pkt. 672 w klasyfikacji trzech kolejek). Sławek od samego początku prezentował wyrównaną siłę i technikę: za słaba do Marcina, za dobra dla innych zawodników. Co prawda rękę Sławka mocno atakował Stanisław Kwidzyński, jak i Przemysław Grzenkowicz, ale w rezultacie doświadczenie Sławka, za każdym razem brało górę.

Bardzo dobry start zanotowali Przemysław Grzenkowicz z Bydgoszczy. Do gry w drugiej kolejce wszedł Przemek, który zarówno w drugiej, jak i w trzeciej kolejce „zamieszał” w miejscach na podium. Ten zawodnik z Bydgoszczy w tej kolejce zajął miejsce III, wyprzedzając obrońcę brązowego medalu – Stanisława Kwidzyńskiego (pkt. 183). W klasyfikacji ogólnej trzech kolejek zajął jednak dopiero lokatę piątą (pkt. 406). Szkoda, że Przemek nie wystartował w pierwszej kolejce. Jak pokazał nam start w poprzedniej i tej kolejce, z całą pewnością mógłby śmiało powalczyć o miejsce medalowe. No cóż. Jego starta. W przyszłym roku zadecyduje może inaczej, i wystartuje od samego początku.

Miejsce trzecie w rezultacie wypracował (śmiało tu można powiedzieć – wywalczył) Stanisałw Kwidzyński z Pruszcza Gdańskiego (pkt. 583), a miejsce IV, od niedawna ćwiczący armwrestling – Ireneusz Formela z Lęborka (pkt. 466) – brawo Stasiu, brawo Irek!

Swoją drogą w tej kategorii mieliśmy zawsze mało zawodników. Ale jak pokazała nam tegoroczna liga, „ciężkich”, dobrych sportowców mamy coraz więcej. Co cieszy zarówno nas, jak i samych zawodników, bo konkurencja rośnie, a to motywuje do pracy.

Wyniki trzech kolejek (do miejsca V):

1. Marcin Kreft (Złoty Lew Lębork) – pkt. 703
2. Sławomir Głowacki (Żelazna Pięść Inowrocław) – pkt. 672
3. Stanisław kwidzyński (Pruszcz gdański) – pkt. 583
4. Ireneusz Formela (Złoty Lew Lębork) – pkt. 466
5. Przemysław Grzenkowicz (Złoty Niedźwiedź Bydgoszcz) – pkt. 406

Paweł Podlewski PAL
Więcej: www.armpower.net .

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 701 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO