Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:159
Wczoraj:2890
W tygodniu:20229
W miesiącu:159
Ogólnie:5099721

Kto jest online

1
Online

niedziela, 01, październik 2023 02:18

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Na siłowniach dominują mężczyźni. Każdy ma określone cele i chce dążyć do uzyskania jak najlepszych efektów.

 

- Przychodząc na trening, klienci zazwyczaj chcą mieć przyrost tkanki mięśniowej z jednoczesną utratą tkanki tłuszczowej – krótko stwierdza Tomasz Mochniej, trener klubu Paco.

 

Wiadomo, że im lepsze efekty, tym większy zapał do ćwiczeń. Na pewno w dużym stopniu pomogą w tym odżywki i suplementy. Jak się okazuje, nawet osoby początkujące mogą z nich skorzystać. – Najbardziej popularną odżywką są węglowodany, które może brać każdy, kto dopiero zaczyna. Dzięki temu unikniemy zakwasów i organizm szybciej się zregeneruje. Odradza się natomiast branie kreatyny, ponieważ to najmocniejszy środek – doradza trener.

Długotrwałe i intensywne treningi po pewnym czasie mogą być mniej efektywne niż na początku. Następuje tak zwany zastój. Co wtedy? – Dzięki odżywkom, wspomagamy organizm, dostarczając mu odpowiednich mikro i makroelementów i składników odżywczych. Musimy wtedy zastosować odpowiednią suplementację. Nie obejdzie się bez tego, jeśli chcemy widzieć odpowiednie skutki – stanowczo podkreśla instruktor. Bogactwo kreatyn, białek, węglowodanów, gainerów, aminokwasów i innych dostępnych na rynku rzeczy może dużo wnieść do zamierzonego celu. Ale jak ze wszystkim, trzeba mieć umiar i wiedzieć, kiedy zrobić sobie przerwę. – Proteiny, węglowodany, hmb, aminokwasy można stosować cały czas. Kreatyny, czy stacki kreatynowe bierze się w odpowiednich cyklach. Po nich dobrze jest zrobić przerwę – dodaje Tomasz Mochniej.

Większość osób, ćwiczy amatorsko. Ludzie w różnym wieku, często zaganiani, z jednoczesnym brakiem czasu na pełnowartościowe posiłki. Odżywki w pewnym stopniu stanowią ułatwienie ale z drugiej strony, trzeba też pamiętać, że odpowiednie odżywianie powinno być podstawą. – Dieta to najważniejszy składnik treningu. Bez niej, jest ciężko. Niestety nie jesteśmy w stanie uzupełnić organizmu w odpowiednią ilość na przykład białka, przygotowując domowe posiłki. W myśl zasady „bez paliwa nie pojedziesz” – podsumowuje doświadczony instruktor.

Wypracowanie odpowiedniej sylwetki, wiąże się z dużym wysiłkiem. Przed wybraniem odpowiedniego produktu, na pewno warto skorzystać z pomocy trenera, który z pewnością pomoże i doradzi co wziąć, żeby zwiększyć wydajność treningów a tym samym cieszyć się ze stopniowej poprawy naszej sylwetki.

W ostatnim czasie z siłowni coraz częściej pojawia się płeć piękna. Przełamanie stereotypu, że to tylko dla facetów, powoli mija ale czy kobiety też mogą brać odżywki? O tym już w następnym artykule!

Katarzyna Drwal

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 367 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO