Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1461
Wczoraj:3862
W tygodniu:18290
W miesiącu:66315
Ogólnie:6314391

Kto jest online

13
Online

piątek, 19, lipiec 2024 12:12

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Każda kobieta chce pozbyć się zbędnych kilogramów, mieć zgrabną sylwetkę czy lepszą kondycję. Mogą w tym pomóc suplementy, które będą uzupełnieniem naszej diety. Specjalnie dla paco.pl, przedstawiamy wywiad z Dorotą Kwiatkowską, która od ponad 9 lat ma styczność z produktami wspomagającymi

 

Jak każdy organizm po intensywnym treningu jest zmęczony i potrzebuje odpowiedniej regeneracji. Niezbędne jest dostarczenie odpowiednich składników odżywczych. Można je dostarczyć z pożywienia, ale czy to wystarczy?

Dorota Kwiatkowska: Niestety, nie są to wystarczające ilości. Należy wówczas włączyć do naszej codziennej diety odpowiednią suplementację. Również paniom, poleca się odżywki, które przyspieszają proces pozbywania się tkanki tłuszczowej, bo każda z nas oczekuje jak najszybszych efektów

Internet, czasopisma kobiece, oferują liczne przepisy na super sylwetkę. Z kolei dżywki to dla kobiet czysta abstrakcja...

D.K.: Należy zaznaczyć, że podstawą uzyskania efektów jest prawidłowo zbilansowana dieta, która dodatkowo połączona z odpowiednią suplementacją pozwoli stopniowo uzyskać pożądane i przede wszystkich trwałe efekty. Kobiety bardzo sceptycznie podchodzą do stosowania suplementcji. Wydaje mi się, że to wynika z niewiedzy. Większą uwagę przywiązują do diet, niekoniecznie zawsze zdrowych, natomiast rzadko poszukują informacji na temat preparatów wspomagających. Zazwyczaj, kiedy mówimy o odżywkach, kojarzą im się one z tak zwanymi "mięśniakami"

Czy są jakieś przeciwwskazania do ich stosowania?

D.K.: Musimy pamiętać, że większość suplementów jest niezalecana dla dzieci i kobiet w ciąży. Jeśli jednak organizm jest zdrowy, to nie ma żadnych przeciwwskazań. Poza tym na każdym produkcie znajdują się konkretne wytyczne od producenta.

Najbardziej rozpowszechniona jest l-carnityna. Co oprócz niej, może wzmocnić trening i organizm?

D.K.: Jest wiele suplementów, które kobiety mogą spożywać. Jednym z nich jest białko. Jego zwiększone spożycie, w stosunku do węglowodanów, zalecane jest przy dietach redukujących.

Poza tym witaminy i minerały, isotoniki, zawierające między innymi, sód, potas czy magnez. Pozwalają one na uzupełnienie elektrolitów, które zostają wydalone wraz z potem podczas treningów. Również wszystkie suplementy, które są regeneracją dla organizmu na przykład carbo, aminokwasy BCAA czy hmb. Mamy także produkty, zastępujące posiłki. W swoim składzie mają idelanie dobrane proporcje wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Jakie są korzyści ze stosowania tych produktów? Czy można je brać bez przerwy?

D.K.: Można powiedzieć, że stosując suplementy, organizm jest w stanie znieść większe obciążenie fizyczne, uzyskuje się też szybsze efekty, w postaci poprawy wyglądu sylwetki i kondycji. Komórki mięśniowe są lepiej zregenerowane. Odżywki pozwalają na uwalnienie dodatkowych pokładów energii podczas treningów. Z reguły można je brać przez cały okres ćwiczenia. Są takie, w których zalecane jest wręcz zachowanie ciągłości. Dobrze jednak, co jakiś czas je zmienić, aby uniknąć przyzwyczajenia organizmu do jednego typu. To zapewni ciągłe efekty, a przecież o to głównie wszystkim chodzi. Należy zaznaczyć, że suplementy nawzajem się uzupełniają i im bardziej są one zróżnicowane tym lepsze będziemy mieli efekty w trakcie ich stosowania.

Suplementy diety pozwalają nam uzyskać szybsze efekty. Dzięki nim trening będzie intensywniejszy a zmęczenie potreningowe nie będzie aż tak odczuwalne.Czy odżywki są zatem potrzebne kobietom aktywnym? Oczywiście, że tak!

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 670 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO