Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Karolina Michalczuk

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:584
Wczoraj:835
W tygodniu:5100
W miesiącu:23599
Ogólnie:4120003

Kto jest online

3
Online

sobota, 26, wrzesień 2020 17:31

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

W kickboxingu wyróżniamy ciosy pięściami oraz nogami. Ciosy rękami to proste, sierpy oraz haki.

Ciosy proste, wyprowadzamy je po najkrótszej linii spod brody na twarz przeciwnika. Bardzo ważne jest to aby celować w nos bądź szczękę. Należy zadawać cios poprzez wyprostowanie ręki na pełną długość, tak aby bark doszedł do naszej brody, zapewni nam to ochronę. Ważnym elementem jest również skręt w biodrze. Każdy cios wyprowadzamy z całego ciała,

czyli siłę zaczynamy generować już od stopy. Pięść jest jedynie zakończeniem tego procesu. Czyli zadając cios bardzo ważne jest to aby mieć odpowiednio ustawione stopy, skręt biodra i wyrzucenie barku w przód.

Ciosy sierpowe, zadajemy je od boku w okolice skroni, ucha bądź w szczękę. Ręka powinna być ugięta pod kątem 90 stopni w łokciu. W zależności od dystansu w jakim się znajdujemy kąt ten będzie się nieco zmieniać. Ważne jest aby cios zadawać ze skrętu, oznacza to, że najpierw powinniśmy wykonać unik bądź zejście z cofnięciem barku ręki, którą chcemy zadać cios.

Haki, zadajemy je na korpus. Ułożenie ręki jest tutaj bardzo ważne ponieważ naszym zadaniem jest wbić się w ciało przeciwnika. By cios miał maksymalną moc, należy wykonać go po lekkim zejściu w dół z cofnięciem barku, podobnie jak przy sierpie. Kąt w ręce także powinien wynosić około 90 stopni. Staramy się uderzyć w okolice wątroby bądź mostka. Tutaj także bardzo ważne jest wypchnięcie barku i wygenerowanie energii z całego ciała.

 

 

 

 

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 609 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO