Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:5217
Wczoraj:5413
W tygodniu:5217
W miesiącu:21944
Ogólnie:5326581

Kto jest online

2
Online

poniedziałek, 04, grudzień 2023 20:37

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

 

Nazwa aerobik wywodzi się z angielskiego "areobics" i pochodzi od słów greckich "aer" - powietrze i "bios" - życie. Ojcem aerobiku był Doktor Kenneth Cooper, który w latach 70tych jako lekarz w Narodowej Agencji Aeronautyki USA opracował zestaw ćwiczeń dla kosmonautów. Były to ćwiczenia aerobowe, czyli tlenowe, podczas których do mięśni dostarczana jest taka ilość tlenu, żeby starczyło go do produkcji energii. Taki trening do tej pory uważany jest za najlepszy spalacz tłuszczu. Tym samym dr Cooper stał się twórcą i propagatorem treningu aerobowego, który polecał nie tylko profesjonalistom.

W 1968 roku wydał książkę "Areobics, która podkreśliła punktowy system poprawy układu sercowo-naczyniowego". W 1972r. powstało Centrum Aktywności Aerobowej zwane Cooper Clinic. Doktor Cooper zasłynął również opracowując tzw. test Coopera czyli test wytrzymałościowy polegający na 12 minutowym nieprzerwanym biegu. Kondycję fizyczną w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.
Do rozpowszechnienia aerobiku na szerszą skalę przyczyniła się Jane Fonda, która po roli Barbarelli uchodziła za seksbombę, a kobiety zazdrościły jej figury. Jane szukała dochodowego przedsięwzięcia, z którego zyski mogłaby przekazywać na cele organizacji politycznej, założonej przez jej ówczesnego męża. Otworzyła własną firmę "Jane Fonda Workout Inc" wraz z klubami i salami ćwiczeń. Na początku lat 80 tych Jane wydawała kasety instruktażowe i książki z ćwiczeniami, które sprzedawały się jak świeże bułeczki gdyż każda kobieta chciała ćwiczyć i wyglądać jak Jane. Jej pierwsza książka utrzymywała się na 1 miejscu bestsellerów New York Times przez dwa lata.
Polską Jane Fondą nazywano Hannę Fidusiewicz, polską gimnastyczkę i absolwentkę AWF, która ukończyła specjalistyczny kurs w Paryżu w 1981roku, a w 1983 roku otwarty został w stolicy klub fitness "Pod Skocznią". Pierwsze tego typu miejsce w kraju nad Wisłą.
Klasyczny aerobik polega na zajęciach w sali wyposażonej w lustra, w rytm muzyki, a poziom trudności ćwiczeń może być różny, w zależności od grupy docelowej. Przez lata wykształciły się różne formy aerobiku m.in:
- aerobik taneczny, w tę formę wplecione są układy taneczne przez co jest ona bardzo urozmaicona i skierowana do osób z duży poczuciem rytmu oraz nielubiących monotonnych ćwiczeń,
- Fat Burning Aerobik, nastawiony przede wszystkim na podniesienie poziomu tętna i intensywne spalanie tłuszczu poprzez wykonywanie ćwiczeń o charakterze bardzo dynamicznych ruchów
- Step Aerobik, ćwiczenia wykonywane są za poocą stepu i opierają się na ciekawych układach choreograficznych,
- TBC Aerobik, ogólnorozwojowy rodzaj aerobku, w którym wykorzystuje się hantle i maty,
- Aqua Aerobik, ćwiczena dobrane są w taki sposób, aby wykorzystywać pór wody, który jest znacznie większy niż opór powietrza, co daje szybkie i dobre rezultaty, oraz nie obciąża stawów. Woda dodatkowo ma działanie kojące i uspakajające układ nerwowy.
Główną zaletą aerobiku jest jego skuteczność w spalaniu tłuszczu, co za tym idzie w odchudzaniu i kształtowaniu sylwetki. Wad jest niewiele. Niektóre jego form nie są wskazane dla wszystkich i należy upewnić się że nie ma przeciwskazań zdrowotnych do brania udziału w zajęciach.


Klub Paco prowadzi zajęcia z aerobiku i zaprasza na ul. Kiepury 5b codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 oraz na ul. Zana 72 codziennie odponiedziałku do piątku o godzinie 17.00 i 18.00 oraz poniedziałek i środę o godzinie 19.00. Do zobaczenia na naszych salach!  

 

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 452 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO