W miesiącu:118505
Ogólnie:6051667

5

piątek, 17, maj 2024 06:39

Dokładnie przed czterema laty, 27 czerwca 2009 roku kolejny, wielki sukces na swoim koncie zanotowała  Karolina Michalczuk, nasza najlepsza zawodniczka. Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego w bułgarskiej miejscowości Parazdjik po raz trzeci w swojej karierze wywalczyła złoty medal Mistrzostw Unii Europejskiej Kobiet w boksie! Zawodniczka Paco, startująca w kategorii do 54 kg, jak przystało na mistrzynię świata (w 2008 roku wywalczyła tytuł w chińskim Ningbo), dosłownie znokautowała w turnieju swoje przeciwniczki. W pierwszej walce pokonała najgroźniejszą z rywalek do tytułu Francuzkę Lornę Weaver 11:2. W półfinale przez RSC już w 1. rundzie wygrała z Węgierką Nemei Csillą, a w finale nie dała żadnych szans Hiszpance Irene Gordo, zwyciężając zdecydowanie bo aż 14:0!
W mistrzostwach Unii Europejskiej 2009  reprezentacja Polski zdobyła pięć medali, dwa złote, dwa srebrne i brązowy.

Oprócz Michalczuk na najwyższym stopniu podium stanęła w kat. + 81 kg Sylwia Kusiak z Koszalina, która w 2. rundzie pokonała Bułgarkę Julię Todorową.
Srebrne krążki przypadły Katarzynie Czubie, która w finale kat. 51kg nieznacznie (4:5) przegrała z Sharon Holford z Anglii oraz Lidce Fidurze, która w kat. 75 kg uległa 3:6 Francuzce Erice Guerrier. Brąz zdobyła w kat. 60 kg Aleksandra Paczka.