Logowanie

Paco Power

Karolina Michalczuk

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:357
Wczoraj:1037
W tygodniu:6114
W miesiącu:22815
Ogólnie:3223919

Kto jest online

10
Online

sobota, 21, lipiec 2018 11:26

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

BCAA i Glutamina są nieodzownymi suplementami osób, które trenują. Zarówno jeden jak i drugi działa antykatabolicznie, przyspiesza regenerację oraz przyczynia się do budowy nowej tkanki mięśniowej. Połączenie aminokwasów BCAA oraz glutaminy w suplementacji może przynieść niesamowite efekty! BCAA to aminokwasy egzogenne, czyli takie, których organizm sam nie jest w stanie wytworzyć. Dlatego konieczne jest dostarczanie ich z zewnątrz z pożywieniem. W skład BCAA wchodzą leucyna, izoleucyna i walina. Stanowią one 1/3 puli aminokwasów w mięśniach. Ich działanie jest bardzo wszechstronne, przez co na kilka sposobów wpływają na poprawę wyników sportowych.

Zalety stosowania BCAA: działają antykataboliczne zabezpieczając mięśnie przed rozpadem podczas długotrwałych sesji treningowych, czy „głodówki” (np. w nocy, czy podczas okresu redukcji). Podczas wysiłku fizycznego, przy braku glikogenu, mięśnie zostają rozbite na aminokwasy, a one w procesie glukoneogenezy są przetwarzane w energię. Suplementacja BCAA zabezpiecza przed tym procesem, działają energetycznie podnosząc próg zmęczenia, przez co możemy trenować dłużej i intensywniej. Efekt ten jest szczególnie zauważalny jest przy długotrwałym ich stosowaniu, przyspieszają regenerację powysiłkową mięśni..

Glutamina również jest aminokwasem wchodzącym w skład mięśni (stanowi 60% całej puli). W odróżnieniu do aminokwasów rozgałęzionych BCAA jest aminokwasem endogennym (czyli nasz organizm potrafi ją wytworzyć i nie musimy dostarczać jej z zewnątrz). Jednak przy wytężonym wysiłku fizycznym gwałtownie wzrasta zapotrzebowanie na ten aminokwas i warto zadbać o jego suplementacje. W innym przypadku organizm zacznie pobierać glutaminę z naszych mięśni szkieletowych rozbijając je na pojedyncze struktury (aminokwasy), doprowadzając do katabolizmu. A tego z pewnością wolałby uniknąć każdy bywalec siłowni.

Zalety stosowania glutaminy: pełni funkcję antykataboliczną, zabezpieczając nasze mięśnie przed rozpadem podczas intensywnego treningu, uczestniczy w metabolizmie azotu, a dodatni bilans azotowy (czyli magazynowanie większych jego ilości w stosunku do wydalania) wpływa na procesy anaboliczne, wysokie stężenie glutaminy wpływa na odbudowę glikogenu mięśniowego, co po wysiłku fizycznym jest kluczowe dla rozpoczęcia procesów regeneracji.

Przypatrując się działaniu obu suplementów można zaobserwować kilka podobieństw: oba działają antykatabolicznie zabezpieczając mięśnie przed rozpadem, przyspieszają regenerację mięśni, działają anabolicznie.  Działania te jednak występują na różnych płaszczyznach i w nieco inny sposób. Dlatego najkorzystniej byłoby połączyć oba te suplementy, wykorzystując pełne spektrum ich działania.

BCAA oraz glutamina działają synergicznie wzajemnie się uzupełniając, przez co ich połączenie to idealne rozwiązanie. Takim właśnie optymalnym dawkowaniem aminokwasów rozgałęzionych BCAA jest przyjmowanie ich w porcji 1g/10kg masy ciała, zarówno przed jak i po każdej aktywności fizycznej celu przyspieszenia syntezy białek. Czyli przykładowo 80-kilogramowy człowiek powinien przyjmować 8g BCAA w porcji.

Glutaminę natomiast najlepiej przyjmować w nieco większych porcjach – ok. 10-15g, w zależności od obciążenia jakim poddawany jest organizm. Szczególnie znaczenie ma stosowanie jej po treningu siłowym oraz na noc. Według wielu badań naukowych glutamina stosowana przed snem przyczynia się do większego wyrzutu hormonu wzrostu, wpływając na lepszą regenerację całego organizmu.

Komentarze   

#3 tona_żelastwa_na _klate 2016-10-11 17:24
moje same najlepsze wspaniałości
#2 Adam1 2016-10-07 16:42
mój związek też już trwa jakiś czas :-)
#1 BORAT 2016-10-07 16:22
u mnie goszczą nie od dziś

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

  OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 400 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO