Logowanie

Kurs Trenera

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1839
Wczoraj:3491
W tygodniu:5330
W miesiącu:62227
Ogólnie:6202002

Kto jest online

7
Online

wtorek, 18, czerwiec 2024 08:51

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Lubelska Karta Seniora

ARMWRESTLING: ROZMOWA Z BEATĄ STELMASZCZUK, KATARZYNĄ DRWAL I EWĄ WÓJTOWICZ

* Jacek Sadowski: Cztery zdobyte medale na mistrzostwach Polski w armwrestlingu to niezły wynik, tym bardziej że obok Ciebie stanęły debiutantki w tej dyscyplinie: Katarzyna Drwal i Ewa Wójtowicz?

Beata Stelmaszczuk: To niewątpliwy sukces. Kasia była czwarta na lewą i druga na prawą rękę. Ewa zanotowała najrówniejszą formę, bo dwukrotnie stawała na trzecim miejscu podium.

Z kolei ja byłam pierwsza na prawą rękę. Z drugiej konkurencji musiałam się już wycofać, bo nadal leczę kontuzję przyczepu łokcia, odniesioną jeszcze w ubiegłym roku w Pucharze Polski. Co warto podkreślić, pod wrażeniem wyników Kasi i Ewy był nawet sekretarz Europejskiej Federacji Armwrestlingu Igor Mazurenko. Dla nas najważniejszy jest fakt, że oprócz mnie na najbliższe mistrzostwa Europy zakwalifikowała się również Kasia.

* Dla Beaty zawody nie były trudne?

Szczerze mówiąc miałam ułatwione zadanie. Po tym jak w zeszłym roku, podczas Pucharu Polski, złamałam rękę Marlenie Wawrzyniak, nie wszystkie zawodniczki decydują się na walkę ze mną. Tak było i teraz, kiedy tuż przed jednym z pojedynków zawodniczka wycofała się z walki.

* Konkurencja podczas turnieju była duża?

Katarzyna Drwal: Dla nas tak. Obie miałyśmy o tyle trudne zadanie, że w zasadzie były to nasze pierwsze tak poważne zawody. Treningi rozpoczęłyśmy zaledwie dwa miesiące temu i choć ćwiczyłyśmy pod okiem Beaty, to nie do końca byłyśmy pewne swoich sił.

Ewa Wójtowicz: Zresztą sam turniej pokazał, że przed nami jeszcze wiele pracy. Armwrestling jest bardzo żywą dyscypliną, ciągle się coś zmienia, technika i przepisy. Wiele zawodniczek w kraju trenuje już po kilka ładnych lat, więc pokonać je na mistrzostwach Polski było dla nas bardzo trudnym zadaniem. W dodatku jeszcze przed zawodami szefowie związku dawali nam jako nowicjuszkom szanse na zaledwie drugie lub trzecie miejsce od końca.

* Jak będą wyglądać Wasze przygotowania do mistrzostw Europy?

B. S.: Na razie do końca tego tygodnia wrzuciłyśmy zupełny luz. Tę metodę sprawdziłam sama już wcześ­niej, pozwala na wstępną regenerację i złapanie oddechu. W przyszłym tygodniu zaczynamy poważne przygotowania. Czasu wraz z Kasią nie mamy zbyt wiele, bo mistrzostwa Europy czekają nas już w czerwcu. Mamy zatem zaledwie dwa miesiące na złapanie odpowiedniej formy. Kasia musi posiedzieć więcej nad techniką.

* To pytanie do Kasi i Ewy. Co wpłynęło na to, że zdecydowałyście się na trenowanie armwrestlingu?

K. D.: Już od roku pracuję w klubie PACO. Codziennie miałam tam okazję widzieć Beatę i oglądać jej treningi. Chciałam spróbować i zanim się obejrzałam, wciągnęło mnie na całego.

E. W.: U mnie z kolei zainteresowanie zrodziło się po jednym z wyjazdów na Puchar Polski. Beata zabrała mnie w listopadzie do Gdańska, tam w rozmowie doszłyśmy do wniosku, że warto spróbować. Jak widać z pozytywnym skutkiem.

Jacek Sadowski

.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 1059 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO