Ogólnie:5716565

3

piątek, 29, marzec 2024 01:17

Marek Olejniczak

Fitnesska Patrycja Kozyra i kulturysta Jakub Potocki z Klubu Sportowego Paco wystartują w sobotę w czeskiej Opavie w zawodach Grand Prix PEPA. Dla naszej eksportowej dwójki to kolejny występ u naszych południowych sąsiadów.

Kozyra w Grand Prix PEPA uczestniczyć będzie już po raz szósty. Tegoroczny start zdecydowanie będzie jednak różnił się od poprzednich. - Dwa tygodnie temu brałam udział w Madrycie w zawodach Arnold Classic Europe, a w poprzedni weekend w Nowym Sadzie w Mistrzostwach Świata. Nie ma co ukrywać, że jestem nieco zmęczona. Do Opavy jednak się wybieram, zawsze startuje tam wielu moich znajomych - mówi Patrycja Kozyra, która przed rokiem zajęła w zawodach szóste miejsce, a na najlepszej trzeciej pozycji uplasowała się w 2007 roku.

Jakub Potocki po raz pierwszy w Grand Prix PEPA w Opavie wystartował w 2004 roku i zajął drugie miejsce. Dwa lata później odniósł podwójny sukces, zwyciężając w kategorii do 90 kg i open. Przed rokiem był drugi tuż za Peterem Tatarką. Czy teraz jest w stanie w kategorii weteranów powalczyć o zwycięstwo? Jego głównym rywalem będzie Mariusz Bałaziński, który przed dwoma tygodniami zajął drugie miejsce w Arnold Classic Europe.- Na pewno to Mariusz jest faworytem. Obecnie znajduje się w znakomitej formie. Dla mnie najważniejsze są mistrzostwa świata weteranów, które odbędą się za pięć tygodni w Hiszpanii i na te zawody staram się trafić z jak najlepszą formą - mówi Jakub Potocki, który w styczniu skończył 40-lat, dwukrotny złoty medalista tegorocznych mistrzostw weteranów, srebrny mistrzostw Europy seniorów w kategorii do 90 kg.

W Opavie oprócz Patrycji Kozyry i Jakuba Potockiego startować będzie sześcioro reprezentantów Polski.