W miesiącu:152022
Ogólnie:5887820

5

środa, 24, kwiecień 2024 07:09

Udanie w rozgrywanych w serbskim Nowym Sadzie mistrzostwach Europy w fitness spisała się Patrycja Kozyra z Klubu Sportowego Paco Lublin. 31-latka w kategorii plus 168 centymetrów zajęła trzecie miejsce. Lepsze od naszej reprezentantki okazały się jedynie Norweżki - Nina Furseth i Tea Havstein Eriksen.Patrycja Kozyra zakończyła  rywalizację z dorobkiem 51 punktów, podobnie jak druga w rywalizacji Eriksen.
Niestety, Norweżka lepiej wypadła w rundzie finałowej (po 1 dniu imprezy to Polka była druga) i ostatecznie została sklasyfikowana na drugiej pozycji. - Srebro było bardzo blisko, ale ten brązowy medal też mnie bardzo cieszy. Poziom tegorocznych mistrzostw był naprawdę wysoki. Czwarta w klasyfikacji faworytka gospodarzy - Ljuba Pantović - Subotić, okazała się ode mnie i Eriksen gorsza tylko o punkt - mówi Patrycja Kozyra, która po raz drugi w swojej karierze stanęła na podium mistrzostw Starego Kontynentu. Cztery lata temu, w drugim swoim starcie w ME, we włoskim Witervo zajęła drugie miejsce, za Sonią Kopocową ze Słowacji.