czwartek, 28, marzec 2024 17:52

Marek Olejniczak

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Aktualnosci/Potocki.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery width=242 height=172 alignment=left}Aktualnosci/Potocki.jpg{/gallery} Powrót Kuby Potockiego Po pięciu latach nieobecności w Mistrzostwach Polski w Kulturystyce Kuba Potocki z Paco wreszcie wystąpi w najważniejszych, krajowych zawodach. 40-latek na przełomie kwietnia i maja w Częstochowie zamierza powalczyć o medal .

- Liczę na dobrą formę. Nie muszę nikomu niczego udowadniać - mówi na dwa i pół tygodnia przed imprezą serwisowi paco.pl zawodnik, który przed pięcioma laty w kulturystyce klasycznej w kategorii do 90 kg uplasował się na pierwszym miejscu.

Rozmowa z Kubą Potockim

Jak wyglądają Pana przygotowania do XXXV Mistrzostw Polski, które 30 kwietnia rozpoczną się w Częstochowie?
Kuba Potocki: Do zawodów przystąpię niejako z marszu. Nie prowadziłem specjalnych przygotowań, bo w formie jestem jeszcze od ubiegłego roku, od jesiennych zawodów Grand Prix w Tarnobrzegu, w których zająłem trzecie miejsce.

Myśli Pan o kolejnym medalu, tytule mistrza Polski?
W tym roku skończyłem 40 lat i nie muszę już nikomu nic udowadniać. Na pewno chciałbym zaprezentować się z jak najlepszej strony i zakwalifikować do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy i świata.
W najbliższą niedzielę w Pyskowicach odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Śląska. Wielu zawodników ten start traktuje jako generalny sprawdzian przed krajowym czempionatem. Pan także wystąpi w tej imprezie?
Jeszcze nie wiem, wszystko zależy jak będę wyglądał. Decyzję podejmę dopiero w piątek.

Kuba Potocki w styczniu skończył 40 lat. Kulturystykę trenuje od 1986 roku.  Po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski w kulturystyce wystartował w 1995 roku, w Tarnobrzegu. Podczas XI Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Stargardzie Szczecińskim w 2003 roku w kat. open zajął I miejsce. W tym samym roku w Mistrzostwach Polski w Mińsku Mazowieckim w kat. 87,5 kg wywalczył złoty medal, a w kat. open uplasowal się na czwartej pozycji.

W 2004 roku podczas Grand Prix PEPA w Opavie - Czechy zajął drugie miejsce w kat. do 90 kg.  W Mistrzostwach Świata w Moskwie zakwalifikował się do półfinału w kat. do 85 kg, zajmując ostatecznie ósmą pozycję.
Po rocznej przerwie wrócił na zawody w rewelacyjnej formie. Na XX Ogólnopolskich Mistrzostwach Śląska w Kulturystyce i Fitness zajął pierwsze miejsca w kategoriach OPEN. W Mistrzostwach Polski Mężczyzn Par i Osób Niepełnosprawnych w Kulturystyce oraz Mężczyzn w Kulturystyce Klasycznej wygrał rywalizację w kategorii do 90 kg.
W 2006 roku w Ogólnopolskich Mistrzostwach Śląska znowu był najlepszy. Zwyciężył także w GRAND PRIX PEPA w Opavie w Czechach.
Kuba Potocki barwy Klubu Sportowego Paco reprezentuje od ponad 15 lat. Występował w zawodach między innymi z obecnym prezesem KS Paco, Andrzejem Stachurą!