4

piątek, 19, kwiecień 2024 16:41

Marek Olejniczak

Ostatnie zawody napawają optymizmem

W najbliższy weekend w Częstochowie odbędą się 35. Mistrzostwa Polski kobiet, mężczyzn oraz par w kulturystyce i fitness. Dla większości zawodników, w tym także Jakuba Potockiego i Piotra Wojciukiewicza, reprezentantów Klubu Sportowego Paco, ostatnim sprawdzian przed najważniejszymi krajowymi zawodami były Ogólnopolskie Mistrzostwa Śląska.

Z imprezy rozgrywanej w Pyskowicach nasi kulturyści wrócili z trzema medalami: złotym, srebrnym i brązowym.
Na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Wojciukiewicz, który wygrał rywalizację w kulturystyce klasycznej mężczyzn do 180 cm. Jakub Potocki z kolei wywalczył drugie miejsce w kulturystyce wszechwag weteranów, w której musiał ustąpić pierwszeństwa jedynie Andrzejowi Rakowi z Olimpu Zabrze, stratującemu po dłuższej przerwie oraz zajął trzecią lokatę w kulturystyce mężczyzn powyżej 90 kg.
W zawodach startowało jeszcze dwóch reprezentantów KS Paco - Andrzej Kaliński wśród weteranów uplasował się na szóstej pozycji, a Mariusz Wnuk w kulturystyce klasycznej mężczyzn powyżej 180 cm był czwarty.
Podczas zawodów w Pyskowicach najciekawszą walkę o zwycięstwo stoczyli w kategorii 90 kg Szymon Łada, były mistrz Europy juniorów oraz Roman Lenik, brązowy medalista mistrzostw Polski sprzed dwóch lat. W rundzie oceny umięśnienia był remis 16:16 i o wygranej Łady zadecydował program, w którym uzyskał 2 punkty przewagi nad rywalem.

Wyniki Ogólnopolskich Mistrzostw Śląska w Kulturystyce i Fitness (zwycięzcy i miejsca zawodników KS Paco)