Wojciech Dworak

Wojtek Dworak, nasz wicemistrz Polski juniorów w boksie sprzed trzech lat odwiedził dzisiaj Klub Sportowy Paco przy ulicy Zana 72.
- Świąteczno-noworoczną przerwę na studiach spędzam w rodzinnym Lublinie, więc nie mogłem też nie wybrać się na trening pięściarski do trenera Władysława Maciejewskiego - mówi 20-latek, który po srebrny medal mistrzostw Polski juniorów sięgnął podczas zawodów rozgrywanych w Kozim Grodzie w marcu 2011 roku.
Od trzech miesięcy Wojtek Dworak jest studentem krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica (kierunek geodezja i kartografia).

- Pierwszeństwo ma mistrz Polski, ale w życiu bywa różnie. Na przykład Damianowi Ławickiemu podczas zgrupowania kadry przed mistrzostwami Europy kadetów przytrafiła się kontuzja i na imprezę nie pojechał - Zbigniew Raubo, trener kadry młodzieżowej mówi serwisowi paco.pl o szansach naszego zawodnika, Wojtka Dworaka, wicemistrza Polski na występ w czempionacie Starego Kontynentu juniorów, który w drugiej połowie sierpnia odbędzie się w Irlandii.

Do naszego klubu dotarło powołanie do młodzieżowej kadry narodowej mężczyzn (Youth 17-18 lat) dla Wojtka Dworaka. Tegoroczny wicemistrz Polski juniorów w kategorii do 69 kilogramów w najbliższy poniedziałek i wtorek poddany zostanie okresowym badaniom lekarskim dla kadrowiczów w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie, z kolei na początku sierpnia przebywać będzie na zgrupowaniu w Cetniewie, gdzie reprezentacja Polski będzie przygotowywała się do mistrzostw Europy, które 21 sierpnia rozpoczną się w Dublinie w Irlandii.

Wisłok Rzeszów na deskach. W meczu 3. kolejki MLB Gwarek Łęczna, reprezentujący w rozgrywkach okręg lubelski pokonał w sobotę we własnej hali Wisłoka Rzeszów aż 17:9. Z dziesięciu walk nasi pięściarze wygrali aż siedem, dwa pojedynki zakończyły się remisami, a jeden zwycięstwem gości. Najlepszym zawodnikiem w ekipie gospodarzy został wybrany Wojciech Dworak, wypożyczony na mecz z Paco Lublin, który w kategorii do 69 kilogramów zremisował ze Stanisławem Gibadło.

Wojtek Dworak wygrywa walkowerem

Trzech zawodników Klubu Sportowego Paco wzięło udział w miniony weekend w III Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim o Złotą Rękawicę Prezydenta Stalowej Woli. Najlepiej z naszych spisał się Wojtek Dworak, który wygrał kategorię do 69 kilogramów wśród juniorów.

Aktualny wicemistrz Polski nie miał jednak podczas zawodów okazji do zaprezentowania swoich nietuzinkowych umiejętności. W półfinale otrzymał wolny los, z kolei w finale rywal, Jakub Olejnik z Gwarka Łęczna oddał pojedynek walkowerem.

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 678 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO