Mateusz "Master" Masternak

Mateusz Masternak (29-0, 21 KO), aktualny mistrz Europy, pięściarz od wielu lat zaprzyjaźniony z Klubem Sportowym Paco zajmuje piąte miejsce w kategorii junior ciężkiej w najnowszym rankingu Federacji WBO. Prowadzi Amerykanin BJ Flores przed Rosjaninem Aleksandrem Aleksiejewem i Niemcem Firatem Arslanem. Czwarty jest Albańczyk Nuri Seferi.
W czołowej "10" styczniowego zestawienia w kategorii junior ciężkiej znalazło się jeszcze dwóch Polaków, tuż za plecami Masternaka znalazł się posiadacz interkontynentalnego pasa WBO, Krzysztof Głowacki (18-0, 12 KO). Dziewiąty jest natomiast Paweł Kołodziej (30-0, 17 KO).
Miejsca pozostałych Polaków w najnowszym rankingu WBO:

 

Takich gości we włodawskim zakładzie karnym jeszcze nie było. Wczoraj placówkę odwiedzili znani pięściarze i trener bokserski. – Z wizytą przyjechała do nas sama śmietanka bokserskiego świata – mówi Dariusz Demczuk, rzecznik prasowy ZK we Włodawie. – Mateusz "Master” Masternak, młodzieżowy Mistrza Świata federacji WBC, który 6 marca 2010 po raz drugi obronił tytuł, zwyciężając w 8 rundzie przez techniczny nokaut, Tunezyjczyka z francuskim paszportem Faisala Ibnela Arramiego. Piotr "Wilk” Wilczewski, zdobywca pasów WBF International oraz Mistrz Świata federacji TWBA w wadze super średniej.

 

Zawodowi pięściarze coraz częściej goszczą w Lublinie. Od kilku dni na zgrupowaniu w naszym mieście przebywają zawodnicy O'chikara Gmitruk Team z Mateuszem "Masterem" Masternakiem na czele. Pod okiem trenera Andrzeja Gmitruka trenuje też m in lublinianin Łukasz Maciec. Od poniedziałku w Lublinie oprócz wspomnianego Masternaka przebywają Piotr Wilczewski i Dariusz Sęk. To nie pierwsza wizyta pięściarzy Gmitruka w naszym mieście. Już wcześniej gościli tu w trakcie przygotowania do swoich walk.

* Jacek Sadowski: Boks uprawiasz z wyboru czy z zamiłowania?
Mateusz Masternak, pseudonim „Master”, bokser O'Chikara Gmitruk Team: (śmiech) No cóż, kiedyś miałem małą przygodę piłkarską. Szybko zorientowałem się jednak, że to nie dla mnie. A boks... „odziedziczyłem” po tacie. To z nim oglądałem pierwsze walki bokserskie i pomyślałem, że mógłbym spróbować.

Tarczowanie, walka z cieniem i... skakanka – tak zakończył się przedostatni dzień treningów przed Galą Boksu Zawodowego. Impreza odbędzie się w piątek w hali Globus w Lublinie.
Wśród gwiazd O'Chikara Gmitruk Team są Mateusz „Master” Masternak (walczy o mistrzowski pas WBC junior) i Piotr „Wilk” Wilczewski (dla niego pojedynek z Konstantinem Makhakovem jest wstępem do walki o jeden z ważnych pasów mistrzowskich światowej federacji).

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 358 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO