Zawodowi pięściarze coraz częściej goszczą w Lublinie. Od kilku dni na zgrupowaniu w naszym mieście przebywają zawodnicy O'chikara Gmitruk Team z Mateuszem "Masterem" Masternakiem na czele. Pod okiem trenera Andrzeja Gmitruka trenuje też m in lublinianin Łukasz Maciec. Od poniedziałku w Lublinie oprócz wspomnianego Masternaka przebywają Piotr Wilczewski i Dariusz Sęk. To nie pierwsza wizyta pięściarzy Gmitruka w naszym mieście. Już wcześniej gościli tu w trakcie przygotowania do swoich walk.

- Mamy tu świetne warunki. Korzystamy z profesjonalnej siłowni w klubie Paco, na sparingi jeździmy do wyposażonego w ring klubu K1. Na miejscu mamy pomoc trenerów Władysława Maciejewskiego i Ryszarda Murata, odnowę biologiczną i fizjoterapię. Do tego Lublin jest bardzo przyjaznym miastem. Można tu w rozsądny sposób urozmaicić czas między treningami - mówi Andrzej Gmitruk.

 

Pod okiem doświadczonego szkoleniowca trenuje także zawodnik Paco Team Łukasz Maciec. To podczas gali organizowanej w październiku 2008 roku w Lublinie przez O'chikara Gmitruk Team młody pięściarz debiutował w zawodowym ringu. Teraz Maciec korzysta z rad trenera przed zaplanowaną na 6 marca galą Diamond Boxing Night w katowickim Sportu (w jednej z walk wieczoru wystąpi tam Mateusz Masternak). Dla popularnego "Grubego" będzie to debiut w wadze półśredniej.

 

- Chcemy poukładać Łukaszowi proces treningowy, z odpowiednim doborem sparingpartnerów. Myślę tu głównie o szkoleniu technicznym, bo w tej chwili jest na to najlepszy czas. On w tej chwili bazuje na naturalnych odruchach. Trzeba znaleźć kilka kombinacji właściwych dla jego cech psychofizycznych, dzięki którym będzie wygrywał - uważa Gmitruk. - Jeśli stoczy dwie lub trzy walki z solidnymi przeciwnikami, to być może jeszcze w tym roku będzie mógł walczyć o tytuł młodzieżowego mistrza świata - dodaje.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin 

OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 533 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO