Krzysztof Kosela

Znakomicie w trzecim, tegorocznym turnieju Grand Prix PZB w Ząbkowicach Śląskich, będących ostatnią kwalifikacją do 84. MIstrzostw Polski Seniorów spisał się Krzysztof Kosela z Klubu Sportowego Paco. Nasz Kolos podobnie jak w Gdańsku i tym razem nie miał sobie równych. W finale kategorii powyżej 91kg pokonał 3:0 Przemysława Stępnia z GUKS Carbo Gliwice.
Zapraszamy do obejrzenia finałowej walki.

Krzysztof Kosela z Klubu Sportowego Paco nie obroni tytułu mistrza okręgu lubelskiego w boksie w kategorii +91 kg. Nasz Kolos, który przed rokiem w Puławach w finale pokonał w 2. rundzie Piotra Sawę nie wybiera się bowiem na rozpoczynające się dzisiaj w Chełmie zawody.
Kosela, który na początku roku powrócił do boksu po blisko dziesięciomiesięcznej przerwie zrezygnował z udziału w mistrzostwach ze względu na Grand Prix PZB.
- W niedzielę zakończyłem udział w drugim turnieju w Gdańsku, gdzie stoczyłem trzy pojedynki, a już w najbliższą środę czeka mnie

Zwycięstwo Krzysztofa Koseli z Paco Lublin w finale kategorii +91 kg podczas drugich zawodów Grand Prix PZB zakończonych w niedzielę w Gdańsku przyniosło mu aż 9 punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Nasz Kolos po dwóch turniejach z 12 punktami przewodzi rankingowi najcięższej kategorii! Według naszych wyliczeń Kosela bez względu na wyniki trzeciego turnieju Grand Prix PZB w Ząbkowicach Śląskich (28 lutego - 3 marca), będącego ostatnią eliminacją do 84. Mistrzostw Polski może być już pewny kwalifikacji do krajowego czempionatu, w którym prawo startu otrzyma ośmiu czołowych zawodników po trzech turniejach GP.
Klasyfikacja punktowa Grand Prix PZB w Gdańsku w kategorii +91 kg:

Krzysztof Kosela z Paco nie będzie walczył w półfinale kategorii +91 kg rozgrywanych w Ostródzie pierwszych, tegorocznych zawodów Grand Prix PZB, będących jedną z trzech eliminacji do 84. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. Po zwycięstwie w czwartek w 1. rundzie  3:0 z Mariuszem Figlem z Hetmana Białystok, w piątek nasz Kolos uległ 1:2 Arturowi Wichrowskiemu ze Spartana Toruń.
- Nie wiem jak sędziowie mogli przyznać wygraną zawodnikowi z Torunia. Krzysiek był  dużo lepszy. Nie tylko moim zdaniem zdecydowanie zwyciężył w dwóch z trzech rund - mówi Andrzej Kogut, kierownik łęczyńskiego Gwarka, który na żywo oglądał walkę stoczoną przez naszego zawodnika w piątkowy wieczór w Ostródzie.

Mariusz Figiel z Hetmana Białystok, brązowy medalista ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski będzie pierwszym rywalem Krzysztofa Koseli z Klubu Sportowego Paco w 1. rundzie odbywających się w Ostródzie pierwszych, tegorocznych zawodów Grand Prix PZB, będących jedną z trzech eliminacji do 84. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie.
Pojedynek odbędzie się dzisiaj późnym wieczorem.

Dzisiaj w Ostródzie rozpoczną się pierwsze tegoroczne zawody Grand Prix PZB, będącą jedną z trzech eliminacji do 84. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. Wśród zawodników, którzy przystąpią do rywalizacji jest także reprezentant Paco, Krzysztof Kosela, powracający do boksu po 10-miesięcznej przerwie.
Nasz zawodnik jest już w Ostródzie. - Za mną już badania lekarskie i waga. Ile ważę? Nic się nie zmieniło od poniedziałku, czyli 115 kg - mówi Krzysztof Kosela.
Do kategorii +91 kg, w której przystąpi reprezentant Paco zgłosiło się 12 zawodników. Jeśli wszyscy chętni wystartują w turnieju oznaczać to będzie, że dzisiaj w najcięższej kategorii w ringu zobaczymy ośmiu pięściarzy, czterech bez walki będzie miało zapewniony już udział w jutrzejszych ćwierćfinałach i trzy punkty do klasyfikacji GP (półfinaliści dostają po 5 pkt., zawodnik który zajmie drugie miejsce 7 pkt., a zwycięzca 9 pkt.).

12 zawodników zgłosiło się do rywalizacji w kategorii +91 kg  do pierwszego w tym roku turnieju Grand Prix PZB, który już jutro rozpocznie się w Ostródzie. Wśród najcięższych o punkty i eliminacje do 84. Mistrzostw Polski Seniorów walczyć będzie także Krzysztof Kosela, jedyny reprezentant Klubu Sportowego Paco w zawodach. Nasz Kolos powraca na ring po 10-miesięcznej przerwie. Kto w Ostródzie może być jego rywalem?

W rozwinięciu lista zawodników, którzy zgłosili się do rywalizacji w kat. +91 kg

Podczas rozpoczynających się w czwartek w Ostródzie zawodów Grand Prix PZB, będących pierwszą z trzech eliminacji do 84. Mistrzostw Polski Seniorów, zobaczymy w ringu tylko jednego reprezentanta Klubu Sportowego Paco, Krzysztofa Koselę. Nasz "Kolos" wraca do boksu po dziesięciomiesięcznej przerwie!
Po raz ostatni Kosela walczył 25 marca ubiegłego roku w XXIX Międzynarodowym Turnieju im. Feliksa Stamma w Warszawie. W ćwierćfinale kategorii powyżej 91 kg przegrał wyraźnie (5:15) z Rosjaninem Gasenem Gibatowem. Po tej walce aż na dziewięć miesięcy zawiesił bokserskie rękawice na kołku.
- Ciągnie jednak wilka do lasu. Postanowiłem wrócić na ring. Od kilkunastu dni przygotowuję się do zawodów Grand Prix w Ostródzie - Krzysztof Kosela mówi paco.pl

Podczas XXIX Międzynarodowego Turnieju im. Feliksa Stamma, który rozpoczął się dzisiaj w Warszawie Krzysztof Kosela z Klubu Sportowego Paco przegrał w ćwierćfinale kategorii powyżej 91 kg z Rosjaninem Gasenem Gibatowem 5:15.
Podopieczny trenera Władysława Maciejewskiego był gorszy od rywala w każdej z trzech rund. Pierwszą przegrał 3:5, drugą i trzecią po 1:5.
Jutro w półfinale kat. 91 kg wystąpi Bartłomiej Krasuski z Olimpu Lublin, który zmierzy się z Eugeniusem Turkusem z Litwy. Obaj zawodnicy w 1/4 finału mieli wolny los.

Bzdury piszecie nie artykuły! Jak tak można? No tak to Polska, zapomniałem! Zawodnicy Paco przegrali tylko dlatego, że sędziowie pomagają gospodarzom? - oburza się w komentarzu na łamach bokser.org, który zamieścił fragmenty naszego wtorkowego artykułu Michał Nowak, trener PKB Poznań.  Nie zgadzam się z opisem walki Śnitko - Kosela w tym artykule - dodaje szkoleniowiec. I ma Pan takie prawo!
Po pierwsze nie napisaliśmy, że Mateusz Gątnicki przegrał z Igorem Jakubowskim przez stronniczy werdykt sędziowski, tylko że dotrzymywał kroku byłemu mistrzowi Polski w kategorii do 75 kg, w niczym mu nie ustępując.
Po drugie, to nie tylko zdaniem naszych sekundantów Kosela był lepszy od Śnitki i gdyby sędziowie orzekli wygraną zawodnika Paco, rywal nie mógłby mieć do nikogo pretensji.

bokser.org, największy pięściarski portal w Polsce nie przeszedł obojętny wobec naszej wczorajszej publikacji dotyczącej walki Krzysztofa Koseli z Marcinem Śnitko z PKB Poznań w ćwierćfinale kategorii +91 kg podczas 83. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie, w której zasugerowaliśmy, że gospodarzom pomagają nie tylko ściany.
bokser.org  przytoczył sporą część artykułu, dodając od siebie "pięć groszy".    
Przytoczona opinia o poziomie sędziowania nie jest bynajmniej odosobniona. - możemy przeczytać na stronie portalu i dalej:

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 1121 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO