Łukasz Maciec

 Stawką w pucharze Jose Sulaiman Cup jest walka o pas federacji WBC w wadze junior średniej, a co za tym idzie pojedynek z Floydem Mayweatherem juniorem, którego fanom pięściarstwa nie trzeba nikomu przedstawiać. Łukasz najbliższą walkę w turnieju stoczy z Domonique Doltonem 15-0 w tym 8 KO. Amerykanin na co dzień trenujący w stolicy amerykańskiej motoryzacji Detroit mamy nadzieje będzie tylko przetarciem i ciekawym doświadczeniem dla zawodnika z naszego klubu. Łukasz mówił jak na jego przygotowania wpływa zmiana terminu walki, jak odebrał decyzję o wystawieniu jego osoby w drabince turniejowej w kontekście początkowych planów umieszczenia w niej Damiana Jonaka i kto będzie mu towarzyszył w stolicy światowego hazardu. Zapraszamy do obejrzenia tej ciekawej rozmowy.

Całe Paco od dłuższego czasu żyje wielkim wyjazdem Łukasza Maćca do USA i być może, kolejnym spełnieniem wielkiego American Dream.

O czym mowa???? Oczywiście o udziale we współorganizowanym przez federację WBC i najpotężniejszego bokserskiego menadżera Ala Haymona ośmioosobowym turnieju, który wyłonić ma pretendenta do tytułu mistrza świata wagi super półśredniej należącego do Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO). Brzmi oszałamiająco !!!

 Już pod koniec stycznia informowaliśmy Was o tym, że Łukasz Maciec (22-2-1, 5 KO) wystąpi w ośmioosobowym turnieju federacji WBC, który ma wyłonić pretendenta do tytułu mistrza świata wagi junior średniej. Początkowo impreza miała odbyć się w pierwszych dniach maja, lecz prawdopodobnie zostanie przełożona na ostatni weekend tego miesiąca.

 Dopiero teraz federacja WBC opublikowała swój najnowszy ranking, a w nim jak zwykle widnieje sporo nazwisk polskich pięściarzy. W wadze ciężkiej o jedno oczko podskoczył Artur Szpilka(17-1, 12 KO), który tym samym wskoczył do pierwszej dziesiątki. Po wielu miesiącach do zestawienia powrócił dwudziesty siódmy obecnie Mariusz Wach (29-1, 16 KO). Cztery pozycje niżej widnieje nazwisko Andrzeja Wawrzyka (29-1, 15 KO), a trzydzieste czwarte miejsce to kolejny debiutant - Marcin Rekowski (15-1, 12 KO). W kategorii cruiser piątą pozycję utrzymał Krzysztof Włodarczyk (49-3-1, 35 KO). Trzynasty jest Mateusz Masternak (34-2, 24 KO), a tuż za jego plecami umieszczono Łukasza Janika (28-2, 15 KO). Wciąż czwarty w dywizji półciężkiej pozostaje Andrzej Fonfara (26-3, 15 KO), który 18 kwietnia skrzyżuje rękawice ze sławnym Julio Cesarem Chavezem Jr (48-1-1, 32 KO). W wadze super średniej mamy dwóch swoich przedstawicieli - Przemysław Opalach (16-2, 14 KO) jest dwudziesty dziewiąty, a Maciej Sulęcki (19-0, 4 KO) trzydziesty trzeci. Prawa pretendenta w kategorii junior średniej nabył piętnasty obecnie Łukasz Maciec (22-2-1, 5 KO), a drugą dziesiątkę zamyka Damian Jonak (38-0-1, 21 KO). Ostatnim naszym rodakiem w tym rankingu jest trzydziesty pierwszy w dywizji piórkowej Kamil Łaszczyk (19-0, 7 KO).

Źródło: bokser.org

 Nasz jedyny lubelski pięściarz zawodowy Łukasz "Gruby" Maciec (22-2-1, 5 KO) weźmie udział w ośmioosobowym turnieju. Zawody będą rozgrywane systemem pucharowym. Pięściarz Paco Lublin i grupy Sferis swój pierwszy pojedynek stoczy na przełomie kwietnia i maja w Las Vegas. Jego przeciwnikiem będzie 25-letni Dominique Dolton. To bardzo duże wyróżnienie dla lublinianina. Zobaczcie jak wygląda drabinka turnieju!

 Łukasz Maciec (22-2-1, 5 KO) weźmie udział we współorganizowanym przez federację WBC i najpotężniejszego bokserskiego menadżera Ala Haymona ośmioosobowym turnieju, który wyłonić ma pretendenta do tytułu mistrza świata wagi super półśredniej należącego do Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO). Oprócz zawodnika grup Sferis KnockOut Promotions i PACO Lublin do turnieju zaproszeni zostali: John Jackson (19-2, 15 KO), Denis Laurent (49-5, 30 KO), Yudel Jhonson (16-1, 9 KO), Jorge Cota (24-1, 22 KO), Siergiej Rabczenko (25-1, 18 KO), Luciano Cuello (35-3, 17 KO) i Domonique Dolton (15-0, 8 KO). 

Kopalnia Inspiracji przygotowała na sportowe podsumowanie roku 2014 w Lublinie film o tym, co ciekawego działo się w naszym mieście w ubiegłym roku, jakie sukcesy odnosili nasi zawodnicy. W ponad 24-minutowym materiale znalazł się także Łukasz Maciec z Paco Team. Jedyny lubelski pięściarz zawodowy pojawia się pod koniec filmu (od 21.35), podczas treningu na sali w KS Paco przy ul. Zana 72 mówi między innymi: Dzięki Karolinie Michalczuk boks lubelski nabrał tempa. To wszystko zaczęło się dobrze rozwijać - wyznaje "Gruby". (...). Mam większe plany, zdobyć pas mistrza świata i być jednym z najlepszych - dodaje podopieczny trenera Władysława Maciejewskiego.

Poznaliśmy w końcu komplet wyników 53. Plebiscytu Kuriera na najlepszego i najpopularniejszego sportowca Lubelszczyzny w 2014 roku. O tym, że reprezentanci Klubu Sportowego Paco: Karolina Michalczuk i Łukasz Maciec nie znaleźli się w czołowej "10" już informowaliśmy w piątek, tuż po zakończeniu finałowej gali. Dzisiaj organizatorzy ujawnili dokładne miejsca, które zajęli była mistrzyni świata i Europy oraz jedyny lubelski pięściarz zawodowy.
Maciec uplasował się na 16. miejscu, Michalczuk, była zwyciężczyni plebiscytu (za rok 2008), zawodniczka która do "Złotej Dziesiątki" wybierana była aż osiem razy, została sklasyfikowana dopiero na 23. pozycji.
W rozwinięciu prezentujemy "Drugą Dziesiątkę" 53. Plebiscytu Kuriera na najlepszego i najpopularniejszego sportowca Lubelszczyzny w 2014 roku.

Znamy plany pięściarskich grup zawodowych w Polsce dotyczące organizacji gal w 2015 roku. Jak informuje magazyn Puncher największa z grup Sferis KnockOut Promotions, przez którą od kilku miesięcy współpromowany jest nasz Łukasz Maciec, przymierza się w lipcu do zorganizowania imprezy w Zamościu!
Pierwsza tegoroczna gala grupy Andrzeja Wasilewskiego, Piotra Wernera i Tomasza Babilońskiego odbędzie się 31 stycznia w Toruniu, a w walce wieczoru (eliminator do tytułu mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej) zmierzą się Krzysztof Głowacki 23(15 KO) i Nuri Seferi (36-6-0, 20 KO). Na 20 marca zaplanowano galę Rzeszowie.
Babilon Promotion ma w planach cztery gale:18 kwietnia w Legionowie (być może walką wieczoru będzie starcie Rafała Jackiewicza z Kamilem Szeremetą), 6 czerwca oraz 22 sierpnia w Amfiteatrze w Międzyzdrojach i 14 listopada w kopalni soli w Wieliczce.
Po co najmniej cztery gale mają w planach Tymex Boxing Promotion (połowa marca, przełom maja i czerwca, październik i grudzień) oraz Andrzej Gmitruk (luty/marzec, kwiecień/maj, wrzesień i listopad).

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 302 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO