Takich gości we włodawskim zakładzie karnym jeszcze nie było. Wczoraj placówkę odwiedzili znani pięściarze i trener bokserski. – Z wizytą przyjechała do nas sama śmietanka bokserskiego świata – mówi Dariusz Demczuk, rzecznik prasowy ZK we Włodawie. – Mateusz "Master” Masternak, młodzieżowy Mistrza Świata federacji WBC, który 6 marca 2010 po raz drugi obronił tytuł, zwyciężając w 8 rundzie przez techniczny nokaut, Tunezyjczyka z francuskim paszportem Faisala Ibnela Arramiego. Piotr "Wilk” Wilczewski, zdobywca pasów WBF International oraz Mistrz Świata federacji TWBA w wadze super średniej.

Trzykrotnie wystąpił na amatorskich Mistrzostwach Europy. Paweł Głażewski, międzynarodowy Mistrz Krajów Bałtyckich federacji BBU. Był trzykrotnym Mistrzem Polski seniorów w boksie amatorskim. Czterokrotnie zdobywał mistrzostwo kraju w kategoriach młodzieżowych.

Dariusz Sęk, młodzieżowy Mistrz Świata federacji TWBA. Wychowanek Tiger-Tarnów. Swój zawodowy debiut zanotował podczas ubiegłorocznej Gali Boksu Zawodowego w Jarosławiu. Został okrzyknięty najlepszym pięściarzem turnieju Grand Prix o Puchar Polskiego Związku Bokserskiego 2009. Był też Ryszard Murat, trener bokserów w klubie PACO Lublin.

Jak mówi Demczuk, spotkanie z bokserami miało m.in. pokazać osadzonym, że fizyczną siłę i nadmiar adrenaliny można spożytkować w dobrym celu, np. na ringu. W spotkaniu z bokserami i trenerem uczestniczyło ponad 60 skazanych.

Goście swobodnie odpowiadali na pytania skazanych. Tych ostatnich interesowały najbardziej kwestie związane z planami dotyczącymi przyszłych walk, stosowaniem diety i technikami prowadzenia treningu. Nie obyło się bez pytań o sytuację i samopoczucie po przegranych walkach.

 

 

Źródło: Dziennik Wschodni 10 czerwca 2010

.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin 

OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 640 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO