Dzisiaj wieczorem zostanie rozstrzygnięty 52. Plebiscyt Kuriera Lubelskiego na 10 najlepszych i najpopularniejszych sportowców w województwie lubelskim w 2013 roku. W gronie kandydatów do "Złotej Dziesiątki" było troje reprezentantów Klubu Sportowego Paco, nasza znakomita pięściarka Karolina Michalczuk, jedyny lubelski bokser zawodowy Łukasz Maciec oraz Tomasz Kornalewski, brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata w kulturystyce.
Z naszych reprezentantów w gronie plebiscytowych laureatów znajdowała się dotychczas tylko Karolina Michalczuk. Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego w gronie najlepszych sportowców zaznacza swoją obecność nieprzerwanie od 2005 roku. Aż trzykrotnie stawała na podium, w tym wygrała za 2008 rok, gdy w chińskim Ningbo została mistrzynią świata! Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego jest plebiscytową rekordzistką, jeśli chodzi o środowisko pięściarskie. Do "Złotej Dziesiątki" wybierana była już ośmiokrotnie. Czy dzisiaj zbliży się na krok do Anny Uryniuk, pływaczki puławskiej Wisły, plebiscytowej rekordzistki, która laureatką była aż 10 razy? Zadanie na pewno nie łatwe, bo w ubiegłym roku nie było ani mistrzostw Europy, ani też świata z których mogła przywieźć krążek i jej jedynym medalowym osiągnięciem jest dwunasty (!) tytuł mistrzyni Polski.
Z dwóch pozostałych naszych reprezentantów

kilkakrotnie w gronie kandydatów był Łukasz Maciec, do "Złotej Dziesiątki" nie udało mu się jednak zakwalifikować. Tym razem, może kibice docenią jednak postawę Grubego w ubiegłorocznych walkach i nasz pięściarz znajdzie się w gronie laureatów. Co ciekawe, ostatnim bokserem, który był w "10" jest Aleksander Nycz z Gwarka Łęczna - piąty za 2002 rok.  Z lubelskich pięściarzy najwięcej, bo aż sześciokrotnie laureatem zostawał Ryszard Petek. Pięściarz Avii Świdnik wygrał plebiscyt w 1967 roku, gdy zdobywał tytuł mistrza Europy w wadze piórkowej. Rok wcześniej był trzeci, a rok później szósty. W 1969 roku zajął trzecią lokatę, a za 1970 rok szóstą. Po raz ostatni został wyróżniony w 1973 roku, uplasował się na piątym miejscu.
Spośród pięściarzy w "Złotej Dziesiątce" znajdowali się także: Adam Kowalczyk, który w pierwszym głosowaniu, w 1962 roku ustąpił pierwszeństwa jedynie Janowi Szczerbakiewiczowi i Stanisławowi Kasperkowi, Wiesław Kowalski (4. w 1967 roku i 10. w 1971) i Ryszard Sitkowski (6. - 1971, 9. - 1972) .
Tomasz Kornalewski, nasz ubiegłoroczny brązowy medalista mistrzostw świata w kulturystyce klasycznej jest absolutnym plebiscytowym debiutantem. Czy ma szanse na "Złotą Dziesiątkę"?
Trudno wyczuć sympatie kibiców, ale przypominając sobie obecność w gronie plebiscytowych kandydatów  za rok 2012 innego naszego kulturysty, mistrza świata z Ekwadoru Marka Olejniczaka (ostatecznie zajął osiemnaste miejsce) raczej niewielkie.
Jak będzie wyglądała "Złota Dziesiątka" 52. Plebiscytu Kuriera Lubelskiego na 10 najlepszych i najpopularniejszych sportowców w województwie lubelskim w 2013 roku? Przekonamy się o tym dzisiaj wieczorem.
Przypominamy miejsca w  "Złotej Dziesiątce" sportowego plebiscytu Kuriera Lubelskiego Karoliny Michalczuk, jak dotąd jedynej naszej laureatki.
2005 rok - 3. miejsce
Gdy nasza zawodniczka zdobywała mistrzostwo Europy w norweskim Tonsbergu, pierwsze, historyczne dla polskiego kobiecego pięściarstwa w plebiscycie była trzecia tuż, za szczypiornistkami Sabiną Włodek i Magdaleną Chemicz.
2006 rok - 2. miejsce
Lepsza od podopiecznej trenera Władysława Maciejewskiego, wicemistrzyni świata z New Delhi okazała okazała się Magdalena Chemicz, bramkarka zespołu mistrzyń Polski w piłce ręcznej
2007 rok - 7. miejsce
2008 rok - 1. miejsce
2009 - 4. miejsce
Choć po raz drugi w karierze Karolina Michalczuk została mistrzynią Europy nie znalazła się na podium. Stanęli tam za to nieoczekiwanie między innymi zapaśniczka Suplesu Kraśnik Agata Pietrzyk i.... młodziutki motocrossowcem Bartosz Piątek z KM Cross, który ... właśnie za co?
2010 - 5. miejsce
Brązowy medal MŚ, trzeci w karierze Karoliny Michalczuk nie został doceniony przez kibiców. Nasza zawodniczka znowu poza plebiscytowym podium. Wygrał Konrad Czerniak (Wisła Puławy, pływanie), druga była Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj, podnoszenie ciężarów), trzeci Karol Kędzierski (KM Cross Lublin, Sekcja Motorowa Bogdanka Górnik Łęczna, motocross, cross country), a czwarty Wojciech Zydroń (Azoty Puławy, piłka ręczna)
2011 - 5. miejsce
I znowu poza podium. Podobnie jak rok wcześniej wygrał pływak Wisły Konrad Czerniak, a druga była sztangistka Marzena Karpińska. Trzecie miejsce przypadło zapaśniczce z Chełma Katarzynie Krawczyk, a czwarte szczypiornistce SPR Małgorzacie Majerek.
2012 - 4. miejsce
brązowy medal Mistrzostw Świata (jedyny lubelskiego sportowca w ubiegłym roku w dyscyplinie olimpijskiej nie dał miejsca podium). Z pewnością nawet gdyby Karolina wywalczyła podczas olimpiady w Londynie złoty medal też by nie wygrała plebiscytu! Wszystko przez mobilizację środowiska karate tradycyjnego, które nie za bardzo chyba zrozumiało sens sportowej zabawy jaką jest plebiscyt na najlepszego i najpopularniejszego sportowca województwa.
2013 -?

Komentarze   

#3 Khan 2014-01-17 17:59
Liczę na Karolinę i Grubego :)
#2 Adam1 2014-01-17 16:57
Trzymam kciuki za Paco :)
#1 BORAT 2014-01-17 15:47
Życzę Wszystkim powodzenia :)

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line



 









Partnerzy





Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

























 


















OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 623 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO