Aż cztery zawodniczki, z którymi Karolina Michalczuk z Paco walczyła w mistrzostwach świata, Europy lub Unii Europejskiej w kategorii do 51 kg zgłosiły się do rywalizacji w 31. Międzynarodowym Turnieju im. Feliksa Stamma. Zdecydowaną faworytką będzie Angielka Nicola Adams mistrzyni olimpijska z Londynu i mistrzyni świata z chińskiego Qinhuangdao.
Michalczuk z Adams wygrała między innymi mistrzostwa świata w 2008 roku w chińskim Ningbo, zwyciężając finał kategorii do 54 kg 10:6. Później, w 2011 roku podczas mistrzostw Unii Europejskiej w Katowicach przegrała 13:17 z Angielką walkę o 1. miejsce w kat. 51 kg (w półfinale podopieczna trenera Maciejewskiego pokonała Katalin Ancsin  z Węgier 27:8, która teraz także boksować będzie w Warszawie).
W 2012 roku podczas mistrzostw świata w Chinach, a później igrzysk olimpijskich w Londynie Michalczuk liczyła na rewanż. Niestety, nie udało się. Adams wygrała rywalizację, z kolei nasza mistrzyni w MŚ została zatrzymana w półfinale przez reprezentantkę gospodarzy Ren Cancan, a w igrzyskach już w 1. rundzie przez Mary Kom z Indii.

Oprócz Adams, z zawodniczek zgłoszonych do  31. Międzynarodowego Turnieju im. Feliksa Stamma Karolina Michalczuk w mistrzostwach świata, Europy lub Unii Europejskiej boksowała ze wspomnianą Węgierką Ancsin, Bułgarką Stojką Petrową i Irlandką Ceire Smith.
Z pozostałych pięściarek nasza mistrzy krzyżowała także rękawice z Sandrą Drabik (w mistrzostwach Polski) i Poula Estrada (podczas Women's International Dual Series 2011).
Z Ukrainką Tatianą Kob Michalczuk miała walczyć w finale Turnieju im. Feliksa Stamma przed dwoma laty, Ukrainka oddała jednak walkę walkowerem.