Aż osiem razy walczyli w finałach IX Międzynarodowego Memoriału im. Jerzego Suchodoła w Zamościu zawodnicy z klubów z Lublina.

W sześciu, z czego w pięciu wygranych, startowali podopieczni trenerów Władysława Maciejewskiego i Ryszarda Murata z Klubu Sportowego Paco!

Na szczególne słowa uznania zasłużył 18-letni Mateusz Gątnicki, który w półfinale kategorii 75 kilogramów pokonał przed czasem aktualnego mistrza Polski kadetów – Dariusza Tudrujka, a w finale wygrał z Maksimem Proninem z Białorusi.

Lublinianin został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. Tytuł najlepszego technika przypadł Kamilowi Młodzińskiemu z Victorii Jaworzno.

Wyniki walk finałowych z udziałem lubelskich zawodników:

● 52kg: Zuzanna Parcheta ( Kalina Lublin) – Aleksandra Filipek (KS Paco Lublin), wygrana Filipek przez pps w I rundzie
● 54kg: Paweł Rola pokonał Khandorija Erdenbajara (obaj LKS Olimp)
● 64kg: Dimitrij Teniuta (Białoruś) – Kamil Latusek (Paco) 1:4
● 75kg: Mateusz Gątnicki (Paco) – Maksim Pronin (Białoruś) 3:2
● 60kg: Tomasz Jasiński (Kalina) – Kamil Rzepka (Wisłok) 2:3
● 63kg: Maciej Majchrowski (Paco) – Adrian Wróbel (Victoria Jaworzno) 3:2
● 70kg: Mateusz Hoang- Dao (Paco) – Wojciech Sawicki (Cristal Białystok) 0:5
● Radosław Podgórski (Paco) – Piotr Januszkiewicz (Boxing Sokółka) wygran Podgórskiego przez RSC w I rundzie.

W turnieju wzięło udział 77 zawodników z Polski, Niemiec i Białorusi..

Odwiedza nas 272 gości oraz 0 użytkowników.