Rok 2013 dobiega końca. Jaki był dla reprezentantów Klubu Sportowego Paco? Przypominamy najważniejsze wydarzenia z udziałem naszych zawodniczek i zawodników w zestawieniu miesięcznym.
Styczeń tradycyjnie rozpoczął się od ogłoszenia wyników Plebiscytu Kuriera Lubelskiego na 10. najlepszych i najpopularniejszych sportowców województwa lubelskiego. W 51. już głosowaniu za rok 2012 oczywiście nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli. Z trójki, która kandydowała w "Złotej Dziesiątce" znalazła się Karolina Michalczuk.
Nasza znakomita pięściarka, olimpijka z Londynu i brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata zajęła czwarte miejsce.

Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego zdobyła 26.925 punktów. Głosowanie Czytelników wygrała Justyna Marcniak z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego przed klubowym kolegą Danielem Iwankiem. Na trzecim stopniu podium znalazła się Ewa Mizdal, sztangistka hrubieszowskiej Unii.

W styczniu Karolina Michalczuk została także najlepszą polską bokserką-amatorką w 2012 roku w trzeciej już edycji plebiscytu redakcji bokser.org Wśród polskich pięściarzy zawodowych zwycięstwo przypadło Mateuszowi Masternakowi, od wielu lat zaprzyjaźnionemu z naszym klubem.
Karolina Michalczuk w kategorii Amatorska pięściarka roku (Polska) zgarnęła niemal wszystkie głosy (90%)  Czytelników bokser.org. Także bezdyskusyjnym zwycięzcą w kategorii Zawodowy pięściarz roku (Polska), został Mateusz Masternak. "Master", aktualny mistrz Europy w wadze junior ciężkiej zdobył aż 80% głosów.

W pierwszym miesiącu 2013 roku ośmioro reprezentantów Klubu Sportowego Paco zostało wyróżnionych za sportowe osiągnięcia w 2012 roku przez Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina podczas uroczystego podsumowania, które odbyło się 28 stycznia w Zespole Szkół nr 5.
Pamiątkowe listy gratulacyjne oraz kroniki "Sławy Polskiego Sportu" otrzymali z rąk prezydenta: Karolina Michalczuk, olimpijka z Londynu, brązowa medalistka mistrzostw świata 2012, jedyny lubelski pięściarz zawodowy Łukasz Maciec, mistrz Polski juniorów w boksie Karol Judin, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski Mateusz Gątnicki oraz ich trener Władysław Maciejewski, a także nasz srebrny medalista mistrzostw Polski seniorów w kulturystyce w kategorii do 100 kg Dominik Hałas. W imieniu nieobecnych kulturystów, mistrza kraju w kat. do 80 kg Arka Misiaka i mistrza świata Marka Olejniczaka wyróżnienia odebrał Andrzej Stachura, prezes KS Paco.